Oppo nakukuje do Evropy. V Británii si registrovalo 40 názvů smartphonů

Čínské Oppo po vzoru Xiaomi nakukuje do Evropy. A jako první trh si vybralo Velkou Británii. Výrobce, který je u nás znám především díky modelu Find X s výsuvnou horní hranou, si v britské IPO (Intellectual Property Office) a v EUIPO zaregistroval čtyřicet prodejních označení smartphonů, kteří se řadí do jedné z šesti modelových řad. Většina z takto označených zařízení přitom na své představení teprve čeká.

Oppo nabízí tyto modelové řady, v nichž jsou smartphony cenově odstupňovány tak, aby mohly přímo konkurovat Samsungům. Jedná se o řady Oppo A, Oppo AX, Oppo FX, Oppo R, Oppo RX a Oppo UX. A pokud bychom měli vypíchnout trojici modelů, která by se do Británie, a následně dále do Evropy, dostala jako první, zřejmě by to bylo Oppo A3, R15 Pro (dvojče OnePlus 6) a zmiňovaný Find X.

Oppo potvrdilo, že se chystá na trh ve Velké Británii, zatím však není znám časový rámec. Již dříve svou expanzi v Evropě rozjelo čínské Xiaomi, které konkrétně v ČR před několika dny otevřelo další Mi Store, a to v Teplicích.

Find X bude hlavní zbraní Oppa v Evropě:

Diskuze (1) Další článek: Unikátní kombo. Tahle podložka od Xiaomi nabije myš i odložený telefon

Témata článku: Oppo, Smartphony, Strategie, Spekulace, Portfolio, Vlajková loď, Názvosloví, Oppo, Oppo Find X, První trh, Oppo R, Čínské oppo, EUIPO, Velká Británie, Brit, Časový rámec, Prodejní označení, Oppo Find X Lamborghini, Modelová řada, Hlavní zbraň, Británie, Česká republika, Oppo a, Teplice, Finda x


Určitě si přečtěte

Skvělá zpráva pro řidiče: Mapy.cz podporují Android Auto
Karel Kilián
Android AutoMapy.czSeznam.cz
Samsung Galaxy Watch 4 se blíží. Hodinky zřejmě dokáží změřit glykémii
Martin Chroust
Krevní cukrSpekulace
Android 12 přinese nové prostředí. Google ukázal, jak bude vypadat
Vladislav Kluska
Android 12BetaAndroid
Nový iPad Pro zamotá hlavu hned dvakrát. Prvně výkonem, pak cenou
Martin Miksa
iPadOSiPadTablety
RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

** Otestovali jsme další letošní nové „áčko“, které by se mohlo stát mainstreamem ** Podobnost s Galaxy A72 je, až na baterii a jeden foťák, dost velká ** Sáhnete po levnější LTE verzi nebo po výkonnější 5G variantě?

Martin Chroust | 29

Martin Chroust
GalaxyRecenze
Hodinky Huawei se naučily instalovat aplikace a reagovat na notifikace. Ale…
Filip Kůžel
Polochytré hodinkyTýden mobilně