Oppo převzalo od OnePlus spolupráci s Hasselblad. Do budoucna slibuje věrnější fotografie

Oppo oznámilo velké partnerství s firmou Hasselblad. Kdo sleduje dění v mobilním světě, asi nebude příliš překvapen. O spolupráci se spekulovalo již delší dobu a šlo jen o další krok, kterým Oppo jen více prohlubuje spojení se značkou OnePlus. Právě ta s tímto partnerstvím přišla před rokem s vlajkovou řadou OnePlus 9.

Klepněte pro větší obrázek
Oppo se ve spolupráci s Hasselblad zaměří na věrné barvy fotografie

U těchto telefonů samozřejmě značku Hasselblad budeme vídat nadále, nově ji však uvidíme i u Oppo a jeho vlajkové řady Find X. Firma se ani v prohlášení netají tím, že právě úspěch spolupráce s OnePlus byl důvodem, proč se rozhodla povýšit partnerství na vyšší, korporátní úroveň. Tím, že spolupráci zastřeší přímo Oppo se tak můžeme nálepky Hasselblad dočkat u více produktů.

Spolupráce na tři roky

Partnerství bude opět spočívat primárně v kalibraci barev do věrných odstínů, které jsou pro švédského výrobce fotoaparátů typické. U Oppo bude moci spolupráce být ještě hlubší, jelikož si firma nově vyvíjí i vlastní NPU čip MariSilicon X pro zpracování obrazu.

Oppo slibuje, že nyní bude s Hasselblad spolupracovat na tom, aby postupně přinesla přirozené barvy jednak do běžného focení, ale chce se zaměřit i na portrétní režim, kde je klíčové zachycení i správného tónu pleti. Prvních výsledků se dočkáme již v prvním kvartále tohoto roku, čímž firma zřejmě naráží na chystanou vlajkovou loď Oppo Find X5 Pro. Tím ale spolupráce nekončí. Naopak půjde o začátek partnerství, které je momentálně domluveno na tři roky.

Vzhledem k okolnostem úzkého spojení OnePlus a Oppo není ohlášená spolupráce se švédským výrobcem žádným překvapením. Firma se jen připojí k již poměrně dlouhému seznamu značek, které se s některým z velkých fotografických jmen spojili. Na ty největší partnerství se můžete podívat v našem článku.

OnePlus a Hasselblad:

Váš názor Další článek: Máme Samsung Galaxy S22 Ultra. Stačí pár minut a neřeknete mu jinak než Galaxy Note

Témata článku: Oppo, , , , , , , , Barva, F +, SLI, Úzké spojení, Oppo finda, Budoucnost, Spolupráce, Finda x, Partnerství, Značka,