Oppo tajně vstoupilo na český trh. Některé obchody už prodávají jeho smartphony

Zvěstí o příchodu dalších čínských značek na český trh koluje v posledních měsících poměrně mnoho. Letos se u nás mají začít oficiálně prodávat smartphony Vivo, pozadu nechce zůstat ani sesterské Oppo. Jeho smartphony začalo prodávat koncem uplynulého roku hned několik českých obchodů, novou značku v nabídce stručně představil například Datart.

Samotná značka Oppo zatím vstup na český trh oficiálně neoznámila, ani na jejích stránkách není Česko v seznamu zemí, kde značka působí. Může tak jít o individuální dovoz některého distributora, ale zároveň i příprava na oficiální start prodeje. Ve hře je i varianta, že relativně malý český trh se stane satelitem některé lidnatější země, například Polska. V tomto režimu u mobilů funguje LG a nejspíš tak začne dobývat tuzemské spotřebitele i další čínský gigant Vivo.

Zatím jen nižší modely

Chuť výrobců obsazovat nové trhy narůstá od doby, co se značky Huawei a Honor potýkají s problémy ohledně amerického embarga a kvůli chybějícím službám Googlu klesá jejich tržní podíl. Ten se na některých trzích blížil i 30 %, a tak si chce konkurence utrhnout svůj kus koláče, protože i s 5% podílem se dá v oblasti chytrých telefonů slušně podnikat.

Nutno dodat, že na výběr je od značky Oppo momentálně jen několik nižších modelů základní řady A. Výrobce má přitom v portfoliu i funkčně mnohem zajímavější řadu modelů střední a vyšší střední třídy Reno nebo vlajkovou edici Find X. Aktuálně nejvyšším modelem zůstává loňské Oppo Find X2 Pro, které se například v sousedním Německu prodává za cenu okolo 870 eur (cca 23 tisíc korun). Doufejme, že se nabídka vyšších modelů brzy rozšíří i v Česku.

Nejvyšší model Oppo Find X2 Pro v Česku zatím oficiálně nekoupíte:

Diskuze (2) Další článek: Televizi s rolovací obrazovkou už umí. Mobil má následovat. LG Rollable

Témata článku: Oppo, , , , , , , Oppo X, VST, Finda x, SMA, Německo, Pro +, Trh, Nejvyšší model, Campaign, Značka, Český trh, Model, Česká republika, Oppo finda,