Oskar má dvě čísla na jedné SIM kartě!

Očekávaná služba Oskara konečně spatřila světlo světa. I když se nejedná zrovna o dokonalejší ALS, tak svůj účel vcelku splňuje. Splňuje ale nová Oskarova SIM karta 2v1 to, co jsme očekávali?
Oskar má dvě čísla na jedné SIM kartě!

Jak fungují 2v1

Oskarova SIM karta 2v1 používá pro přepínání mezi oběma čísly stejný princip jako Eurotel Kombi karta – tedy SIM toolkit. Další způsob přepínání mezi oběma čísly je ten, že při zapnutí telefonu zadáte PIN pro příslušné telefonní číslo, které je na dané SIM kartě. Z toho také nepřímo vyplývá, že každá SIM karta musí mít nastavené jiné PIN.

Tip: o nové službě jsme informovali již s předstihem v této zprávě.

Celá SIM karta 2v1 pak funguje identicky jako Kombi karta – při přepnutí na jedno číslo se automaticky zapne přesměrování všech hovorů z druhého čísla (pokud si tuto službu nevypnete), které je v tomto případě většinou zdarma. Ono většinou se netýká případů, kdy jste v zahraničí a případů, kdy jako druhé číslo máte na SIM kartě 2v1 aktivovanou Oskartu, u té platíte přesměrování jak z Oskarty na firemní číslo, tak z firemního čísla na Oskartu.

V těchto dvou výjimkách se za přesměrování účtuje obvyklý poplatek dle ceníku. V praxi jste tedy vždy na příjmu na obou telefonních číslech najednou. Problém je však s textovými zprávami, které můžete přijímat jen na aktivním telefonním čísle (stejný problém má samozřejmě také Kombi karta). Další věc, která asi nepotěší je ta, že na SIM kartě 2v1 nelze mít GSM bankovnictví, útěchou budiž paměť na 60 SMS a 250 telefonních čísel.

Škoda jen, že Oskar nepoužil ALS, na které má SIM karty připravené již od počátku a dokonce zpočátku i hovořil o jeho zavedení. To totiž umožňuje přijímat hovory i SMS z obou čísel najednou a přitom můžete používat i GSM banking. Číslo, ze kterého realizujete odchozí hovory si pak zvolíte v menu telefonu nebo pomocí „horké“ klávesy.

Co můžete kombinovat

Oskarova SIM karta je určena pouze firemním zákazníkům, což znamená, že si ji může zakoupit pouze právnická osoba či fyzická osoba podnikatel vlastnící jeden z tarifů nové generace (Řekni mi, Povídej, Nezavěšuj) či jeden z firemních tarifů Na jistotu či Na zisk. Ta si může jako druhé telefonní číslo zvolit Oskartu (včetně Oskarty bez limitu a Oskarty Speciální edice) či SIM kartu s libovolným tarifním programem (včetně tarifů první generace a Dohody s Oskarem) vyjma tarifů Slyším Vás a Odepiš. Faktury přitom budou chodit pro každé číslo zvlášť, přičemž měsíční paušál za využívání služby bude uveden na faktuře za firemní číslo.

2v1 versus Kombi karta

Vzhledem k tomu, že Oskarova SIM karta 2v1 svým technologickým řešením hodně podobná Kombi kartě Eurotel, nemůžeme si odpustit srovnání těchto dvou SIM karet.

Služba Oskar SIM karta 2v1 Eurotel Kombi karta
Zřízení 285,70 Kč 495 Kč + 0,95 Kč
Měsíční paušál 50 Kč* 79 Kč
Segment trhu Právnické osoby a fyzické osoby podnikatelé Všichni tarifní zákazníci
Počet SMS 60 10
Počet telefonních čísel 250 180
GSM banking Ne Ano
Přesměrování v ČR zdarma Mimo Oskarty (viz výše) Vždy
*Zákazníkům, kteří si SIM kartu 2v1 aktivují do 31. 10. 2003, bude doživotně odpuštěn měsíční paušál za tuto službu
Ceny jsou uvedeny bez DPH

 

Diskuze (74) Další článek: Sony Ericsson T610 vs. Nokia 7250 - kdo s koho?

Témata článku: Operátoři, Vodafone, SIM, Druhé číslo, Oskar, Libovolný tarif, Karta, Právnická osoba, Vodafone — Heureka.czPozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

** Už několik měsíců platí nová daňová pravidla pro zásilky nejen z Asie ** Tkaničky z AliExpressu mohou být stále laciné ** Musíte ale zvolit správného dopravce, jinak poště zaplatíte 150 Kč

Jakub Čížek
E-shopyAliExpress
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Webový obchod Play Store se dočkal redesignu. Inspiroval se tím mobilním
Martin Miksa
Obchod s aplikacemiGoogle PlaySmartphony
Nejlepší aplikace pro tento týden: Počasí s radarem, focení makra a zábavné programování

Nejlepší aplikace pro tento týden: Počasí s radarem, focení makra a zábavné programování

** V marketech najdete množství titulů, ale jak objevit ty kvalitní? ** Každý týden je vybírá Apple, ale řada z nich má i verzi pro Android. ** Výsledkem jsou kolekce těch nejlepších aplikací svého druhu.

Adam Kos
Nejlepší aplikace
Vybrali jsme 15 smartphonů s nejlepším poměrem ceny a výkonu. Pod stromečkem udělají radost

Vybrali jsme 15 smartphonů s nejlepším poměrem ceny a výkonu. Pod stromečkem udělají radost

** Hledáme smartphone, který nestojí jmění, ale přitom je kvalitní ** Podle hlediska ceny a výkonu jsme vybrali 15 nejvýhodnějších modelů ** Připravte si šest až třináct tisíc korun

Jan Láska
Střední třídaSmartphonyNákup a ceny
Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android
Vybrali jsme 15 výborných levných smartphonů pod stromeček. Jsou čím dál lepší

Vybrali jsme 15 výborných levných smartphonů pod stromeček. Jsou čím dál lepší

** Levné smartphony se už dávno staly spotřebním zbožím ** Použitelný telefon se dá koupit už za dva tisíce korun ** Vůbec poprvé se do výběru dostaly telefony s 5G

Martin Miksa
Nižší třída
Vybrali jsme 14 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

Vybrali jsme 14 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

I když ceny televizorů klesají a ani velké úhlopříčky už nejsou drahé, stále má smysl připlatit si za prémiové televizory. Vybrali jsme ty nejlepší, které vás překvapí kvalitním podáním obrazu i pokročilými funkcemi.

Jaromír Puk
Televizory
8 důvodů, proč uživatelé iPhonu nikdy nepřejdou na Android

8 důvodů, proč uživatelé iPhonu nikdy nepřejdou na Android

** Obě největší mobilní platformy mají svůj tábor skalních příznivců ** Ti mají jasno, proč je právě iOS nebo Android jediný správný systém ** Tady je několik důvodů, proč jablíčkáři nechtějí o robotech ani slyšet

Martin Miksa
SmartphonyiPhoneAndroid