Oskarovy hlášky a legrácky (přehled bleskovek)

Pět nových japonských mobilů (pro naštvání) - Nerozbitné véčko od Motoroly vyhoví i vojsku - MDA II bude až příští rok - Oskar má nového tiskového mluvčího - Český Telecom představil nové tarify - a další zajímavosti.
Oskarovy hlášky a legrácky (přehled bleskovek)

 V tomto článku naleznete přehled bleskovek vydaných od pondělí do dnešního dne. Seřadili jsme je od nejčtenějších.


Oskarovy hlášky: když se nedovoláte tam, kam byste chtěli
Omylem jsem z Oskara vytočil neexistující číslo a ozvalo se: "Je nám líto, asi jste zadali nesprávné číslo. Ta tlačítka na telefonech jsou pořád menší a menší, že? Nevadí, zkuste to znova." Docela rozdíl od standarního tónu "tu-du-di" a hlášky "Volané číslo neexistuje" ... A není to všechno.

Fotohádanka: kdo pozná, co je na obrázku? (správná odpověď)
Soutěž s poznáváním detailů mobilů vás minulý týden zjevně zaujala, někdy ji proto určitě zopakujeme. Než se ale objeví nové modely, které do ní budeme moci zařadit, občas připravíme i samostatnou fotohádanku v bleskovce.

Šuškanda: Oskar se chystá zrušit Aktivní SMS
Oskar v současné době provozuje dvě informační služby založené na textových zprávách: Aktivní SMS a SMS Info. Jejich princip je stejný, liší se pouze způsobem účtování - v prvním případě se platí za odeslanou, v druhém za přijatou zprávu.

Další legrácka na webu Oskara
Když na titulní straně webu Oskara přejedete myší po logu v levém horním rohu, standardně se ukáže aktuální datum a jméno, které má dnes svátek.

Pár nových japonských mobilů (pro naštvání)
Japonský operátor NTT DoCoMo se pochlubil novou řadou mobilních teleonů, které se začnou prodávat začátkem příštího roku. Jedná se o sérii FOMA 900 a jde o mobily pro sítě třetí generace.

T918: levný chytrý telefon s dotykovým displejem
V nabídce rakouského výrobce Tel.Me se opět objevil zajímavý mobil, tedy spíše chytrý telefon s označením T918. Do klasické konstrukce s blokem numerických kláves se výrobci podařilo integrovat i dotykový displej s rozměry 36 x 50 mm a podporou 65 tisíc barev.

Nerozbitné véčko od Motoroly vyhoví i vojsku
V nabídce Motoroly pro americký trh se objevila novinka, která zaujme především svou konstrukcí. Jedná se o model Motorola i530, který svými parametry odpovídá vojenským standardům pro odolnost vůči prachu, nárazům a vlhkosti.

Nové cenové programy Českého Telecomu platné v novém roce
Český Telecom, a.s. představil nové cenové programy pro rok 2004, které s platností od 1. ledna 2004 rozšiřují stávající nabídku cenových programů Telefon pro bytové stanice, podnikové stanice a ISDN.

MDA II bude až příští rok (oživeno)
Podle informací potvrzených T-Mobilem nestihne chystaný komunikátor MDA II vánoční trh a začne se prodávat až v lednu. T-Mobile připravuje oficiální prohlášení a jakmile ho budeme mít k dispozici, doplním jím tuto bleskovku.

Rychlejší navigace na webu T-Mobilu (oživeno)
T-Mobile na svém webu nabízí nový a rychlejší způsob, jak se dostat k požadovaným informacím. Přímo do adresního řádku za adresu t-mobile.cz a lomítko (předponu www není třeba zadávat) stačí doplnit název služby, ke které hledáte informace.

Oskar má nového tiskového mluvčího
Oskar na svém vánočním večírku představil nového tiskového mluvčího. Jmenuje se Petr Šindler a zatím o něm ještě skoro nic nevíme. Nabízíme však obrázky - nejsou sice nijak kvalitní, ale zato jich je dost.

Český Telecom: volejte o víkendech za padesátník
Český Telecom nabídne v období od 1. 1. 2004 do 29. 2. 2004 volání o víkendech a státních svátcích volání v rámci pevných sítí v ČR za 0,50 Kč/min bez DPH (0,61 Kč/min. s 22% DPH).

Elektronické knihy lze číst i na displeji mobilu Sdružení Bender Software uvádí ve spolupráci s operátorem Eurotel a internetovými servery PalmKnihy.cz, Pismak.cz a FantasyPlanet.cz novou službu, která umožní číst elektronické texty na mobilních telefonech.

Televizní přijímač pro kapesní počítače Pocket PC
Už tady bylo hodně doplňků pro kapesní počítače Pocket PC, ale takový televizní přijímač jsem ještě neviděl. Přídavný modul se zasune do slotu pro paměťové karty Compact Flash typu II.

Motorola asi uvede další tři chytré mobily s Windows Mobile
Na serveru DigiTimes vyšel článek, který předpovídá, že Motorola příští rok vyjde se třemi novými chytrými telefony založenými na operačním systému Windows Mobile.

Nokia připravuje televizní vysílání pro mobily
Nokia plánuje spustit na podzim příštího roku testování komerčního televizního vysílání. Vše se bude odehrávat v okolí Helsinek, do programu bude zapojeno zhruba 500 uživatelů.

RSS Feed Reader i pro Sony Ericsson P900
Na této stránce si můžete stáhnout javový program pro čtení RSS kanálů na chytrém telefonu Sony Ericsson P900. Ačkoli se jmenuje podobně jako asi nejznámnější Feedreader a obě aplikace jsou určeny ke stejnému účelu, jde zjevně o různé programy.

Jste v dopravní zácpě? Řekněte o ní textovkou ostatním
Na serveru Pandora.cz byla založena nová e-mailová konference, jejímž cílem je vzájemné informování řidičů o dopravních zácpách. Vše vystihuje její popis.

Eurotel nabízí novou MMS a SMS službu pro sledování počasí na horách
Společnost Eurotel Praha, spol. s r. o. umožňuje zákazníkům sledovat aktuální sněhovou situaci na českých horách. Služba sněhové zpravodajství se jmenuje Hory.

Siemens zavírá svůj brněnský servis
Siemens k 31. prosinci 2003 ukončí provoz svého servisního střediska v Brně. Nadále bude servis pouze v Praze, stejně jako tomu bylo před únorem 2001, kdy Siemens brněnské servisní středisko otevřel.

Vyhrajte Sony Ericsson T230
Seřaďte následujících šest mobilních telefonů Sony Ericsson od nejstaršího k nejnovějšímu (výsledky budeme posuzovat podle termínu oficiálního uvedení). Ten, na koho se usměje štěstí, na Štědrý den vyhraje telefon Sony Ericsson T230.

Váš názor Další článek: Čekáte na MDA II? Dřív si ho koupíte u Eurotelu (oživeno, známe cenu)

Témata článku: Ostatní, Sony Ericsson P900, Sony Ericsson T230, BLE, Vojenský standard, Oskar, Přehled, Blesk, Bender, Pře


Určitě si přečtěte