Oslavte Den Země s výrobci mobilů a operátory

O ekologických tématech se můžete dozvědět přímo z vašeho mobilního telefonu nebo se zúčastněte festivalu s ekologickým poselstvím.
Oslavte Den Země s výrobci mobilů a operátory

Dne 22. dubna si lidé na celé planetě připomínají mezinárodní Den Země. Den, který již čtyřicet let upozorňuje na důležitost ochrany životního prostředí. Právě ochrana životního prostředí se postupně stala nedílnou součástí života jednotlivců, různých institucí a samozřejmě i firem. Na Den Země si vzpomněli operátoři i výrobci mobilních telefonů. O2 připravuje ekologický Open Air Festival, Nokia nabízí bezplatné stažení ekologických aplikací a her ze svého Ovi Store.

"Důsledná recyklace, snaha o využívání šetrných technologií s co nejnižší spotřebou energie a další podobné aktivity jsou ve společnosti Telefónica O2 standardem. Snažíme se důraz na životní prostředí přenášet i do oblastí, kde to zatím není až tak obvyklé. Důkazem toho je první ročník Open Air Festivalu, jehož jsme generálním partnerem a který má ambici stát se jedním z nejekologičtějších hudebních svátků této velikosti v Evropě," uvedl Jiří Šuchman, ředitel vnějších vztahů společnosti Telefónica O2.

Nejzelenější festival

Jedním z hlavních cílů již zmíněného multikulturního Open Air Festivalu je vedle skvělého hudebního zážitku také snaha podpořit ekologické chování všech účastníků a především upozornit na problematiku recyklace surovin. Pořadatelé a partneři si kladou za cíl šířit osvětu o ekologii, ukázat potřebu třídění odpadů, názorně prezentovat postupy a využití recyklace plastů a jejich další zpracování na výrobu surovin. Díky svému "zelenému" zaměření se Open Air Festival hlásí do celosvětové soutěže "The Greener Festival Award 2010" - mohl by se tak stát jednou z 30 nejekologičtějších hudebních akcí světa letošního roku.

Open Air Festival se uskuteční 13. až 14. srpna 2010 v Panenském Týnci. Hlavním organizátorem této výjimečné události je produkční společnost Abaton System, která má s podobnými událostmi více než desetileté zkušenosti. Ekologickou stránku projektu zaštiťuje společnost Green Planet Investment v rámci svého projektu Bioplaneta.

"Implementujeme šetrné technologie, které oproti původním ušetří až 30 procent energie, a navíc zabírají méně místa. Průběžně také zdokonalujeme principy údržby sítě. Snažíme se snížit vzhledový dopad základnových stanic tím, že slouží jako turistické rozhledny. Úspěšně minimalizujeme množství nebezpečných odpadů. V rámci Dne Země také startujeme ekologickou fotosoutěž pro zaměstnance a zároveň i seriál v interním časopisu zaměřený na osvětu právě v oblasti ochrany životního prostředí," vypočítává některé z konkrétních kroků vedoucích k minimalizaci dopadů na životní prostředí David Vandrovec, manažer korporátního řízení kvality společnosti Telefónica O2.

Systém environmentálního řízení (EMS) je součástí celkového systému řízení společnosti Telefónica O2. Zahrnuje organizační strukturu, plánovací činnosti, odpovědnosti, praktiky, postupy, procesy a zdroje k vyvíjení, zavádění, dosahování, přezkoumávání a udržování environmentální politiky. Systém EMS definuje a koordinuje jednotka Korporátní řízení kvality a na jeho realizaci se podílejí všechny ostatní organizační jednotky společnosti.

Zelené hrátky

O ekologických tématech se můžete dozvědět z mobilních telefonů Nokia prostřednictvím miniaplikací dostupných v Ovi Store. Climate Mission je zdarma dostupná hra, ve které si můžete otestovat svůj důvtip a naučit se formou hry něco nového o problematice globálních klimatických změn a vlivu nejrůznějších procesů na ně. V průběhu hry budete muset nejprve začít třídit odpad, poté vysazovat stromy v savaně, pomůžete farmářům v Indii ochlazovat jejich políčka bílými kameny nebo zjistíte něco o tom, jak nám mravenci pomáhají udržet čistší vzduch.

Za zmínku určitě stojí také Green Explorer widget, což je bezplatně nabízená miniaplikace na plochu, která nabídne zajímavé tipy z oblasti ekologického cestování a životního stylu. S bezplatnou aplikací WWF EcoGuru si pak můžete jednoduše spočítat svoji vlastní ekologickou stopu a získat pár tipů na to, jak pomoci zlepšování životního prostředí. Pro ty, kteří to s ekologií myslí opravdu vážně, je tu také 101 Green Tips neboli 101 zelených tipů, které můžete získat za 34 Kč. V této jednoduše koncipované anglické příručce se dozvíte, jak snížit svůj dopad na životní prostředí a ušetřit přitom peníze, třeba při mytí podlahy.

Se snižováním dopadů na životní prostředí můžete začít přímo u vašeho mobilního telefonu Nokia. Zdarma dostupná aplikace Battery Extender Lite vám pomůže prostřednictvím několika nastavení snížit spotřebu elektrické energie (a tím i prodloužit výdrž) baterie. Za 18 Kč si můžete přikoupit aplikaci Green Charging Save Energy, která pohlídá optimální nabíjení mobilního telefonu a dá vám k dispozici informace o stavu jeho akumulátoru, včetně odhadu zbývající pohotovostní doby a doby hovoru.

Váš názor Další článek: Google Maps Navigation už i v Evropě

Témata článku: Ostatní, Dostupná hra, MOBI, Operátor, Pár tipů, Den, Mobil, Dostupná aplikace, Mezinárodní den, Hlavní organizátor, Den Země, Generální partner, Země


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Pro – 144 Hz potěší hráče, 108 Mpx zase fotografy

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Pro – 144 Hz potěší hráče, 108 Mpx zase fotografy

**144Hz displej je skvělý, ale klidně může používat jen 90 Hz **5G začíná být zajímavé i u nás a telefon tyto sítě umí **MIUI je dvousečná zbraň a nemusí vyhovovat každému

Jakub Michlovský | 40

RECENZE: Realme 7 Pro – rychlost, která hledá vyzyvatele

RECENZE: Realme 7 Pro – rychlost, která hledá vyzyvatele

** Má hezký design, skvělý poměr ceny a výbavy a 65W dobíjení ** Super AMOLED displej si zamilujete, stejně tak hlavní fotoaparát ** Přesto Reame 7 Pro mile překvapí svou cenou

Martin Miksa | 6

Samsung Pay (neoficiálně) v ČR! Poradíme, jak můžete hodinkami Galaxy platit i vy

Samsung Pay (neoficiálně) v ČR! Poradíme, jak můžete hodinkami Galaxy platit i vy

** Oficiální podpora Samsung Pay v Česku je zatím nedohlednu ** Ukážeme vám postup, které vám umožní již nyní platit hodinkami od Samsungu bezkontaktně i v ČR! ** Budete muset sáhnout po kartě Curve a upravit software hodinek

Martin Chroust | 196