Oukitel K6000 Pro: Když chcete ušetřit a pořádnou baterii [vyzkoušeno]

  • Má obří baterii. Můžete ji použít jako powerbanku pro jiný mobil
  • Není bez chyb, ale naštěstí jde jen o drobnosti
  • Typická „Čína“, ale můžete ji mít s českou zárukou

Hodně muziky za málo peněz. To by mohlo být motto smartphonu Oukitel K6000 Pro. Výkon sice neohromí, ale dostanete kvalitní displej, čtečku otisků a hlavně obrovskou baterii, jejíž kapacita dvojnásobně překračuje řadu běžných telefonů. Druhou stranou stejné mince je, že tenhle Oukitel není žádný drobeček.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Rovnou v balení dostanete silikonové pouzdro a fólii na displej.

Oukitel K6000 Pro ve zkratce

  • displej: 5,5" IPS, rozlišení Full HD, tvrzené sklo Dragontrail s efektem 2,5D
  • procesor: osmijádrový MediaTek MTK6753 s frekvencí 1,3GHz
  • fotoaparát: Sony IMX258 s rozlišením 13 Mpx, LED blesk, video 1080p, přední kamera 5 MPx
  • paměť: 3 GB RAM, úložiště 32 GB, paměťová karta microSD
  • konektivita: LTE včetně „českých“ frekvencí (800/900/1800/2100/2600 MHz), Dual SIM dual standby (hybridní slot, tzn. do druhého slotu můžete vložit buď SIM, nebo paměťovou kartu), Wi-Fi, Bluetooth 4.0, A-GPS, GLONASS
  • baterie: Li-Ion, 6000 mAh, rychlé nabíjení MediaTek Pump Express
  • OS: Android 6.0 Marshmallow
  • rozměry a hmotnost: 154 × 77 × 9,8 mm, 214g včetně baterie
  • další: kovové šasi, FM Radio, čtečka otisků prstů,

Oukitel K6000 Pro napravuje problémy předchůdce (modelu K6000) a jako bonus přidává částečnou odolnost proti prachu a vodě (IP64). Baterie je úžasná, dva dny vydrží i těm nejnáročnějším uživatelům, já jsem běžně dosáhnul na tři dny. Dvě a půl hodiny nezní jako nabíjecí čas rychlonabíječky, ale znovu si uvědomme, jakou kapacitu baterie má.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Jak Oukitel fotí? Jako klasická střední třída. Když je dost světla, vypadají fotky dobře, jakmile začne světla ubývat, kvalita rychle padá, automatika tápe a zpomaluje.

Chyby? Spíše drobnosti. Pokud použijete přiložené silikonové pouzdro, budete mít problém zasunout jiný než dodávaný microUSB konektor. Senzorová tlačítka pod displejem nejsou podsvícená, takže v noci budete muset mačkat po paměti. Hodila by se notifikační dioda. Ne všechno je v systému přeložené do češtiny.

Design posuďte z přiložených fotografií, konstrukce je solidní, i když třeba lícování plastových dílů s kovovými má k levelu Apple/HTC daleko.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Android sice vyhlíží upraveně, ale jde spíše o grafiku ikonek, než změny v ovládání. Menu není zavalené balastem.
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
V nastavení najdete několik vychytávek typu gesta na zamčeném displeji, gesta vedená třemi prsty apod.

Čína s českou zárukou

Oukitel K6000 Pro se vyhnul zásadním chybám, výbava odpovídá střední třídě, výkonem neoslní, ale všechno bohatě vyváží obří baterie a cena 4 590 Kč. Telefon k testu zapůjčil český e-shop uleFones.cz. Jinými slovy, dostanete typicky čínský poměr výkon/cena, ale platit můžete v korunách, na zásilku nemusíte měsíc čekat a dostanete dvouletou záruku.

Diskuze (9) Další článek: Datové jaro skončilo. Změny k lepšímu už nečekejte

Témata článku: Střední třída, Čína, Kovová konstrukce, Čtečka otisků prstů, Oukitel, Paměťová karta, Vyzkoušeno, Osmijádrový MediaTek, Běžný telefon, Nabíjecí čas, Dragon, Kvalitní displej, MediaTek Pump Express, Obří baterie, Pro +, Dragontrail, Dual Standby, Motto, Nejnáročnější uživatel, GB paměť, Mott, Silikonové pouzdro, Mince, Kovové šasi, Automatika, Paměťové karty na Heureka.cz