Oukitel K7: když chcete mít silnou powerbanku přímo v mobilu

Oukitel K7 je smartphone pro ty, kdo chtějí maratonskou výdrž baterie a nevadí jim mamutí rozměry. Hlavním trumfem telefonu je obří 10 000mAh akumulátor, což je kapacita typická spíše pro powerbanky, tady ji máte přímo uvnitř.

Výrobce udává až 50 dní v pohotovosti – to je údaj mimo běžnou denní realitu, ale na tři dny se dostanete i při intenzivním používání. Pokud patříte k nenáročným uživatelům, kteří nepotřebují permanentně synchronizovat řadu služeb a třeba ani nemáte mobilní datový tarif, hravě vydržíte týden bez nabíječky.

Takto silná baterie se ale projevila na vzhledu telefonu. Je výrazně tlustší než tradiční smartphony, poznáte to i na hmotnosti, pověstný výraz „jako cihla“ zde má docela blízko k pravdě. A příliš nepomůže ani design a použité materiály. Tu si plast hraje na kov, o kousek dál dokonce na kůži a výsledek vypadá poněkud pouťově.

Hlavně nečekejte zázraky

Oukitel K7 má protáhlý Full HD+ displej s poměrem stran 18:9, žádnou bezrámečkovost však nečekejte, telefon má poměrně výraznou spodní bradu a další okraje také nepatří k nejtenčím.

O výkon se zde stará procesor nižší střední třídy MediaTek MT6750T s taktem 1,5 GHz. Doplněný o 4 GB operační paměti a solidní 64GB úložiště běhá svižně, ale jakmile jej zatížíte příliš mnoha aplikacemi, bude zpomalovat. Hybridní slot pojme dvojici nanoSIM karet s podporou LTE včetně v Česku důležitého 800MHz/B20. Z konektivity potěší 3,5mm jack, k nabíjení musíte použít starší microUSB. Pochválit lze integraci čtečky otisků prstů na zádech.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Telefon běží na poměrně novém Androidu 8.1 Oreo s lehkou nadstavbou a chválíme, že si výrobce odpustil typický aplikační balast. Otazník visí nad aktualizacemi systému...

Duální fotoaparát má rozlišení 13 a 2 Mpx, ale funkci druhého objektivu se nám odhalit nepodařilo. Ostření je pomalé a ukázkové fotografie ukazují, že tady zázraky čekat nelze.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Ukázkové snímky z Oukitelu K7
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Co na fotoaparátu funguje uspokojivě, je režim HDR. Tohle je stejná scéna jednou s aktivním, podruhé vypnutým HDR.

Po baterii je druhým nejsilnějším lákadlem cena. Třeba na osvědčeném Gearbestu pořídíte Oukitel K7 za cca 4 800 Kč, nezapomínejte ale připočítat českou daň na vstupu do země a poplatek za proclení, celkem tedy můžeme být na cca 5 300 Kč.

Diskuze (5) Další článek: RECENZE: Sony Xperia XZ2 Premium — 4K obr s duálním fotoaparátem

Témata článku: , , , , , , , , , , , Intenzívní používání, Full HD, Použitý materiál, Ukázkový snímek, Nenáročný uživatel, Aktivní HDR, Mít, Síl, Hlavní trumf, Poplatek, Stejná scéna, MOBI, Mamut, Druhý objektiv,