Pac-Man, Hello Kitty a další přímo na vaší podlaze – Google rozšiřuje rozšířenou realitu ve vyhledávání

Google neustále pracuje na vylepšování svého vyhledávače. Ve verzi pro mobilní telefony tak v průběhu uplynulých let přibyla například možnost promítnout si v rozšířené realitě různá zvířata, dinosaury, hmyz, planety a další objekty. Nově do virtuální 3D galerie přidává Pac-Mana, Hello Kitty a dalších dvanáct japonských postaviček.

Japonské ikony

Japonská anime a videoherní kultura zaznamenala velký rozmach v padesátých až osmdesátých letech minulého století. V té době doslova frčely komiksy, herní arkády a japonské herní konzole, jež přinesly do životů mnoha (nejen) dětí nové hrdiny. Nebyl to však jen japonský fenomén – nejikoničtější postavy zaujaly lidi po celém světě a jsou dodnes velmi populární.

Věděli byste, která animovaná postavička je na Googlu nejhledanější? První příčku jednoznačně obsadil Pac-Man – hlavní hrdina japonské plošinovky vyvinuté společností Namco v roce 1980. Pac-Man žije dodnes – můžete si například zahrát speciální edici deskové hry Monopoly s jeho motivem. Na druhém místě s polovičním počtem dotazů sídlí kočička Hello Kitty.

Pac-man v obýváku

Jistě je pěkné dostat jako odpověď texty, podívat se na obrázek či video, ale Google chce víc. Proto zařadil do mobilní aplikace čtrnáct japonských 3D postaviček v rozšířené realitě. Díky tomu si můžete prohlédnout třeba Pac-Mana nebo Hello Kitty přímo ve vaší domácnosti.

AR Pac-Man v akci:

Uvedená možnost je k dispozici v rámci aplikace Vyhledávání Google na mobilních telefonech s Androidem 7 a vyšším s podporou ARCore (viz seznam telefonů) nebo na iPhonech s operačním systémem iOS 11.0 a novějším.

Vyvolání trojrozměrné animace je velmi jednoduché: stačí zadat název kýžené postavičky jako dotaz do vyhledávače, případně můžete využít rychlé odkazy níže. Ve výsledcích pak klepněte na tlačítko Zobrazit ve 3D a následně Ve vašem prostoru. Poté stačí namířit objektivem fotoaparátu na místo, kam chcete danou postavu promítat. Všechny animace jsou doprovázeny zvukovými efekty.

Odkazy na postavy:

Váš názor Další článek: 5G pro IoT může otestovat kdokoli. Na VUT v Brně vznikla 5G laboratoř Vodafonu

Témata článku: iOS, Android, Rozšířená realita, ARCore, Google, Vyhledávač, Podlaha, Namco, Realita, Hello Kitty, Postavička, Vyhledávání, Dinosaur, Little, Monopol, Pac-Man, Mobilní telefon


Určitě si přečtěte

Vodafone mění firemní slogan a snižuje cenu pevného internetu na polovinu
Jan Láska
InternetAkční nabídkaVodafone
AAWireless: malá krabička, která zpřístupní Android Auto i bez kabelu
Jan Láska
Chytré autoAndroid AutoPro řidiče
Co nezvládl Apple, dokázali Číňané. Nabíječka AirPower je na světě, ale nese značku Xiaomi
David Polesný
Nabíjecí podložkaBezdrátové nabíjení
Hodinky Garmin Venu 2 přicházejí ve dvou velikostech a s dvojnásobnou výdrží
Lukáš Václavík
Chytré hodinkyGarmin
Nový iPad Pro zamotá hlavu hned dvakrát. Prvně výkonem, pak cenou
Martin Miksa
iPadOSiPadTablety
RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

** Design a modrá barva je parádní, to se musí nechat ** Výkony ultraširokého foťáku jsou slabé, škoda ** Telefon má čistý Android 11, ten ale bude potřebovat péči

Jakub Michlovský | 16

Jakub Michlovský
Android OneRecenze