Paleta barev. První telefon dokáže měnit záda na různé odstíny, odkazuje tím na umělecké dílo

V posledním roce se objevil nový trend u smartphonů, kdy výrobci začali nabízet modely, které dokáží měnit svou barvu na slunci, což přístrojům dodává na originalitě. Vidět jsme to mohli například na Vivo V23 5G či Realme 9 Pro / Pro+, kde se takto na světle dají na zádech malovat libovolné obrazce. Dosud však však vždy šlo jen o změnu z jedné barvy na druhou.

Klepněte pro větší obrázek
Telefon jako první mění části zad na různé barvy.

Nyní se do hry přidává značka Tecno, která s nově představenou verzí telefonu Camon 19 Pro Mondrian dokáže jako první telefon na trhu měnit bílá záda na více různých barev. Zadní kryt je rozdělen do různých segmentů, které dovolí změnit barvu na různé odstíny, čímž pak dokáže telefon velmi dobře odlišit.

Z bílé na různé barvy

Nejde přitom o ledajaké rozdělení barev na zádech, výsledek má dokonce odkazovat na slavná díla nizozemského malíře Pieta Mondriana, jednoho ze zakladatelů abstraktního malířství. Telefon má, podobně jako díla tohoto umělce, jednotlivé části rozděleny výraznými černými liniemi. Samotné části pak mění barvy na různé odstíny modré, fialové či růžové.


Nejoblíbenější smartphony

Xiaomi Redmi Note 12S 8GB/256GB Xiaomi Redmi Note 12S 8GB/256GB
nabízí 100 obchodů za ceny od 4 469 Kč
Porovnat ceny
Apple iPhone 13 128GB Apple iPhone 13 128GB
nabízí 94 obchodů za ceny od 15 149 Kč
Porovnat ceny
Apple iPhone 14 128GB Apple iPhone 14 128GB
nabízí 99 obchodů za ceny od 17 480 Kč
Porovnat ceny
Samsung Galaxy A54 5G A546B 8GB/128GB Samsung Galaxy A54 5G A546B 8GB/128GB
nabízí 105 obchodů za ceny od 8 069 Kč
Porovnat ceny

Další oblíbené smartphony


Po stránce výbavy telefon nabízí 6,8“ displej se 120Hz obnovovací frekvencí a pohání jej procesor MediaTek Helio G96 doplněný o 8 GB RAM a 128GB vnitřní úložiště. Fotoaparát je zde trojitý, přičemž je na telefonu umístěný ve dvou samostatných kruzích, které vystupují z největšího zadního obdélníku. Těšit se můžete na 64Mpx hlavní snímač doplněný o 50Mpx portrétní objektiv. Výdrž telefonu obstarává 5000mAh baterie s podporou 33W dobíjení.

Tecno Camon 19 Pro Mondrian rozhodně dokáže zaujmout a nemá nijak ošizenou výbavu, ovšem do Evropy se v tomto provedení s měnícími se barvami nepodívá. Dostupný bohužel bude zatím jen v Indii za cenu 18 000 rupií (7 000 Kč). Každopádně se ukazuje, že měnící barvy na smartphonu jsou novým trendem, který pravděpodobně budeme vídat stále častěji.

Tecno Camon 19 Pro mění záda na různé odstíny barev:

Váš názor Další článek: Google na Android dostane animované emoji. Jednoduchým sloučením dvou vytvoříte unikátní podobu

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Tecno, Android, Smartphony, Limitovaná edice, Indie, Barvy, Umění, Růžová, Barva, Trend, Evropa, Camon, Paleta barev, Umělecké dílo, Záda, Telefon, Odstín, Telefony s Androidem na Heureka.cz