Palm Pre dorazil do Evropy

V Německu nabídne O2 telefon za 12 500 Kč nebo na splátky bez navýšení. Ve Španělsku a Anglii bude Pre se smlouvou zdarma.

Očekávaný Palm Pre (první česká recenze zde) dorazil včera exkluzivně k německému O2. Operátor telefon nabízí buď za 480 euro, tedy za přijatelných 12 500 Kč, přičemž zákazníci ho mohou pořídit i na splátky bez úroku. Tento způsob financování rozjíždí O2 právě u příležitosti zahájení prodeje Palmu. Kterýkoli zákazník operátora si může Pre zakoupit buď na prodejně, popřípadě online při složení jistiny jedno euro.

Klepněte pro větší obrázek
Němci si můžou koupit Pre na splátky bez navýšení, za 520 Kč měsíčně ho můžou mít okamžitě a přitom před Vánoci nezruinují svou peněženku

Dále pak zaplatí čtyřiadvacet splátek po dvaceti eurech a v celkovém součtu tedy nepřeplatí ani cent. Operátor k novému komunikátoru doporučuje aktivaci datového balíčku za 10 euro (8,5 euro při aktivaci přes internet). Surfovat pak může pod všudypřítomným 7,2 Mb/s HSDPA až do vyčerpání 200 MB, potom se mu rychlost sníží. Kdy a zda vůbec bude Pre u nás zatím není jisté, každopádně tuzemské O2 by si mohlo z toho německého vzít příklad.

Pokud máte zájem můžete si pro něj samozřejmě zajet, ale zaplatit musíte jednorázově plnou cenu. Do které prodejny to máte nejblíž, zjistíte zde.

Další zemí, která spatří v rámci evropského kontinentu nový Palm mezi prvními, je Španělsko. Zde působí Telefónica na domácí půdě pod značkou Movistar a s více než 23 miliony zákazníků je na trhu největším hráčem. Proto si také může dovolit nabídnout Pre dokonce zdarma - samozřejmě jako dotovaný přístroj v závislosti na zvoleném tarifu a datovém plánu. Zájemce si může telefon pořídit přímo na značkové prodejně Movistar nebo online na stránkách španělské Teléfonicy.

Při tažení Palmu Pre Evropou bude následovat Irsko a Britské ostrovy, opět pod křídly Teléfonicy. A jaká je situace na ostrovech? Prodávat, respektive darovat zákazníkům telefon ke smlouvě je dobrým zvykem i britského O2 (stejně jako u jeho místních konkurentů). S úvazkem na 18 měsíců a tarifem za 44 liber je k mání úplně zdarma. Jen pro zajímavost, čtyřiačtyřicet liber je zhruba 1 223 Kč, tedy něco jako u nás druhé nejvyšší MMP u stejného operátora.

Klepněte pro větší obrázek
Vychutnejte si ten pohled, takový ceník u nás pravděpodobně nikdy neuvidíte

No a pokud zájemci nevadí o půl roku delší úpis, může Pre získat zdarma už s paušálem za necelých 35 liber (950 Kč). A pozor, ke všem paušálním programům naděluje kyslíkový operátor ještě neomezená data a Wi-Fi připojení přes své hotspoty. Tomu se říká záviděníhodná nabídka.

Diskuze (10) Další článek: Steve Ballmer: „Ve vývoji Windows Mobile jsme zaspali.“

Témata článku: Palm, Smartphony, Palm Pre, Dora, Dobrý zvyk, Pře, Paušální program