Panasonic Toughbook FZ-T1: nerozbitný handheld s baterií vyměnitelnou za chodu

Notebooky Panasonic Toughbook svým vzhledem spíše připomínají kufříky nežli zařízení pro práci. A není divu, jedná se o odolná zařízení určena pro práci v terénu, která mají potřebné certifikace např. i pro použití v armádě. Notebooky Toughbook jsou na trhu již velmi dlouho, před pár lety se v portfoliu objevily tablety a nyní máme před sebou první „nerozbitný“ smartphone, Toughbook FZ-T1.

Technicky vzato, Panasonic se v tiskové zprávě zmiňuje o FZ-T1 jako o „handheldu“, nikoliv o telefonu. Základní verze má totiž pouze podporu Wi-Fi sítí, počítá se však i s rozšířenou Wi-Fi/LTE variantou, se kterou si budete moci zavolat jako z běžného smartphonu. Nečekejte však žádný funkcemi našlapaný topmodel, tím hlavním parametrem je nerozbitnost zařízení.

Tělo smartphonu je robustní a pogumované, Toughbook FZ-T1 splňuje obvyklé odolnostní normy IP68 a MIL-STD810G. Zařízení přežije pády z výšky 1,5m na tvrdý povrch a zvládne pracovat v teplotním rozmezí - 10 až 50°C. Displej můžete ovládat v dešti, přes rukavice nebo pomocí kapacitního stylusu. Výrobce u telefonu uvádí, že je „tenký a lehký“, to nám však při pohledu na čísla moc nesedí., např. váha zařízení je udávána „pod 240 gramů“.

Základní hardwarové specifikace jsou, slušně řečeno, nic moc. Telefon nabídne 5" HD displej, 2GB RAM a zastaralé čtyřjádro Snapdragon 210. Až po delším pátrání v paměti jsme si vzpomněli, že v roce 2014 na něm běželo několik nejlevnějších smartphonů... Panasonic u baterie přesnou kapacitu neuvádí, jen výdrž 12 hodin. Zajímavým funkčním detailem je to, že baterii můžete vyměnit za druhou nabitou přímo za chodu, tj. bez vypnutí telefonu.

Podívejte se, jak Panasonic testuje produkty Toughbook:

Osmimegapixelová kamerka už dnes nikoho neuchvátí, Panasonic ji však zkombinoval se skenerem barkódů a dokumentů. Má fungovat při skenování na blízku ai na dálku. V zařízení běží Android 8.1 Oreo s nadstavbou Panasonic COMPASS 2.0 (Complete Android Security and Services), která umožňuje zařízení zařadit do stávajících firemních MDM systémů. K zastaralému hardwaru se váže překvapivě vysoká cena. Wi-Fi verze vychází v přepočtu na 33 500 Kč bez daně, za LTE verzi si připlatíte 2 tisíce. FZ-T1 se v Evropě začne prodávat v průběhu září.

Zdroj Businesswire

Diskuze (3) Další článek: Postihl vás výpadek sítě T-Mobile? ČTÚ radí, jak reklamovat služby a požadovat kompenzaci

Témata článku: Panasonic, Android, Smartphony, IP68, Fotoaparát, Baterie, MIL-STD 810, Snapdragon, Outdoor, LTE, Voděodolnost, Oreo, Wi-fi síť, Panasonic Toughbook, Pan, Toughbook, Teplotní rozmezí, Notebook, Běžný smartphone, Základní verze, TIFF, Vysoká cena, Odolné zařízení, Evropa, Pátrání


Určitě si přečtěte

Nový iPad Pro zamotá hlavu hned dvakrát. Prvně výkonem, pak cenou
Martin Miksa
iPadOSiPadTablety
Android 12 přinese nové prostředí. Google ukázal, jak bude vypadat
Vladislav Kluska
Android 12BetaAndroid
RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

** Otestovali jsme další letošní nové „áčko“, které by se mohlo stát mainstreamem ** Podobnost s Galaxy A72 je, až na baterii a jeden foťák, dost velká ** Sáhnete po levnější LTE verzi nebo po výkonnější 5G variantě?

Martin Chroust | 29

Martin Chroust
GalaxyRecenze
AAWireless: malá krabička, která zpřístupní Android Auto i bez kabelu
Jan Láska
Chytré autoAndroid AutoPro řidiče
RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

** Design a modrá barva je parádní, to se musí nechat ** Výkony ultraširokého foťáku jsou slabé, škoda ** Telefon má čistý Android 11, ten ale bude potřebovat péči

Jakub Michlovský | 16

Jakub Michlovský
Android OneRecenze
Skvělá zpráva pro řidiče: Mapy.cz podporují Android Auto
Karel Kilián
Android AutoMapy.czSeznam.cz