Panasonic X300 - s výklopným displejem jako u kamery

CeBIT 2004: Mezi nejzajímavější telefony, který byly představené na letošním CeBITu, patří Panasonic X300. Při prvním pohledu vypadá jako obyčejný mobilní telefon, na druhý pohled se ale jeví úplně jinak.
Panasonic X300 - s výklopným displejem jako u kamery

Překvapení způsobuje hlavně displej, který se dá vyklopit o devadesát stupňů doprava. Řešení Pop-Up Screen, jak jej označuje výrobce, má sloužit ke snadnějšímu pořizování fotografií a videoklipů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Oficiální fotografie modelu X300

Zajímavá konstrukce

Telefon se v takovém případě drží jako videokamera. Objektiv je umístěn na levém boku, kousek od něj je také zrcátko pro pořizování autoportrétů. Fotoaparát nabídne dnes již standardní samospoušť. Pořízené fotografie mohou být až v rozlišení 640 x 480 bodů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Panasonic X300 naživo z CeBITu

Konstrukce Panasonicu je podle mého názoru šikovnější než třeba u otáčecích véček jako je Samsung SGH-P400 nebo LG G7100, který k němu lze přirovnat. Přece jenom dvakrát otočný displej – jednou jako véčko, podruhé kolem druhé osy – mi přijde trochu nešikovné řešení. Na druhou stranu ale ani výklopný displej jako má Panasonic by mě asi také nepřesvědčil k tomu, abych investoval více peněz než do normálního telefonu bez výklopného displeje. Kritickým místem bude určitě uchycení výklopného displeje, uvidíme, jak se s ním Panasonic vypořádá a jak se bude chovat v praxi. Displej mimochodem zobrazí dnes již obvyklých 65 tisíc barev.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Základní popis a funkce

Konkrétní rozměry mobilu bohužel výrobce neuvádí. Velký displej zabírá více než polovinu celkové velikosti telefonu, a to se projeví hlavně na klávesnici, která má poněkud menší tlačítka protáhlejších tvarů. Klávesnice má ve vrchní části celkem čtyři klávesy a uprostřed dvě další, které budou sloužit jako směrové šipky. Tato dvě tlačítka jsou umístěna na modrém podkladě, do něhož je laděn také okraj displeje a boční hrany telefonu. Jinak je telefon vyveden v elegantní stříbrné barvě.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Panasonic X300 je triální a podporuje tedy pásma GSM 900/1800/1900 MHz. Výrobce do telefonu zabudoval datové přenosy GPRS třídy 8, které využijete pro wap (verze 2.0) a pro stahování javových aplikací, které X300 bude také podporovat. Mezi již tradičně podporované funkce patří kalkulačka, kalendář nebo 40hlasé melodie. Telefon se začne prodávat na podzim.

Diskuze (4) Další článek: Nokia N-Gage z pohledu "nehráče"

Témata článku: Panasonic, Displeje, Alcatel Pop Up, LG G7100, Panasonic X300, Pán, Displej, Jak, Pan


Určitě si přečtěte