„Pane řidiči, provedeme dechovou zkoušku.“ S Floome už vás ta věta tolik nevyděsí

  • Floome je alkoholtester, který k mobilu připojíte 3,5mm jackem
  • Výrobce slibuje technologii a přesnost jako u policejního detektoru
  • Baterie vydrží 10 let, aplikace je pro Android, iOS a Windows

Tohle bude krátký test. Funguje to. Stáhnete aplikaci, projdete registrací, nastavením, školením, uvedete své základní fyzické parametry, zasunete Floome do sluchátkové zdířky a můžete měřit. Prvně mi měření vyhazovalo chyby, ale stačilo se podívat na instruktáž a přestat foukat, jakmile zabliká displej/LED blesk.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Připojení nemohlo být jednodušší. Floome funguje s Androidem, iPhonem, ale i s Windows Phone. Narazíte až u iPhonu 7, který nemá sluchátkový konektor...
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Náústek se otočí a Floome tak utvoří kompaktní oblázek, který může na svou chvíli čekat na dně batohu nebo v palubní přihrádce automobilu.

Pak už mi opravdu vadila jen jedna věc – čištění senzoru, které po každém testu (včetně těch neúspěšných!) trvá minutu, po kterou zařízení nelze použít. Takže když chcete test zopakovat, nebo zařízení předáte někomu jinému, budete čekat.

Klepněte pro větší obrázek
Co je uvnitř.
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Aplikace je v češtině a obsahuje důkladný výukový program, který vás s Floome naučí pracovat.
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Hodnotu vám po zadání vypitého alkoholu aplikace vrátí i bez připojeného zařízení, ale pochopitelně se jedná pouze o odhad. 
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Aplikace najde restauraci v okolí (když chcete pít dál) a taxislužbu, když už pít nechcete. Můžete si přivolat přátele, nebo se alkoholovými výkony „pochlubit“ na Facebooku.

Podobně jako jiné alkoholtestery se také Floome ohání stejnou technologií, jakou používají policejní detektory. Jde o vortexový snímač průtoku, který je kombinovaný se senzorem na bázi palivových článků. Uvnitř je také baterie, výrobce slibuje výdrž 10 let. 

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Takhle vypadá samotné měření. Hodnoty se skládají do grafu, můžete tak sledovat progres a odhadnout, kdy se alkoholu kompletně zbavíte.

Floome k testu zapůjčil e-shop www.Floome.cz.

Diskuze (13) Další článek: Apple přesune výrobu iPhonů do Indie, ušetří na dovozních clech

Témata článku: , , , Školení, Instruktáž, Dech, F +, Pro +, Výukový program, Čištění, Věta, Zadání, Řidič, Připojené zařízení, Pan, Vaš, Pán, Krátký test