Jak zjistíte, že si vás někdo na WhatsApp zablokoval? Tady je návod

Populární komunikační aplikace WhatsApp již delší dobu umožňuje blokování uživatelů, které však probíhá v tichosti, zablokovaný se o tom přímo nijak nedozví. Ovšem existují indicie, které vám mohou napovědět, že se snažíte danou osobu kontaktovat zbytečně. Jak poznat, že vás druhá strana zablokovala?

  1. Prvním vodítkem může být to, že v daném chatu chybí informace o tom, kdy byl kontakt naposledy online. Jistotu však nemáte, uživatel mohl sdílení této informace zablokovat.
  2. Pokud jste blokován, neuvidíte u daného kontaktu ani jeho fotografii. To samozřejmě může znamenat i to, že si uživatel žádnou profilovku na WhatsApp nenahrál. Pokud však vzpomínáte na to, že kontakt fotografii měl, a teď již nemá, je to výrazný ukazatel toho, že jste byli zablokováni.
  3. Dalším ukazatelem může být to, že zpráva nebyla doručena. Při odeslání se vám zobrazí jen jedna „fajfka“, zatímco druhá potvrzující doručení se ne a ne zobrazit. I zde jsou samozřejmě limitující případy, kdy je kontakt mimo oblast pokrytí nebo třeba již nemá aplikaci WhatsApp ve svém telefonu nainstalovanou.
  4. Posledním vodítkem je to, že protistrana nikdy nezvedne volání přes WhatsApp. I zde však může samozřejmě hrát svou roli špatná konektivita...

Pokud jste si u daného kontaktu všimli všech zmiňovaných „symptomů“, je vysoce pravděpodobné, že jste u něj vedení ve stavu „blokováno“. WhatsApp dodává, že v zájmu ochrany soukromí se o blokování druhá strana nijak nedozví. Existují sice aplikace, které vám údajně prozradí, zda vás někdo zablokoval, jedná se však jen o podvržené apky, které vám chtějí hlavně zcizit uživatelská data. Důrazně tedy doporučujeme, abyste si žádné takové aplikace do telefonu neinstalovali. 

Jak na WhatsApp zablokovat kontakt?

Diskuze (14) Další článek: Už nebudete tápat. Facebook zjednoduší nastavení své mobilní aplikace

Témata článku: Mobilní aplikace, Android, iOS, WhatsApp, Fotografie, Soukromí, Vodítko, Uživatelé, Blokování, Jednoduchý krok, Ukazatel, Kontakt, Telefon, AplikaceProgramujeme ZX Spectrum: Ten nejhloupější možný program v Basicu
Jakub Čížek
Pojďme programovat elektronikuHistorieProgramování
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Vybíráme 17 nejlepších chytrých hodinek a náramků. Ceny začínají na tisícovce

Vybíráme 17 nejlepších chytrých hodinek a náramků. Ceny začínají na tisícovce

** Nositelnosti jsou specifická kategorie, vybírají se jinak než mobily ** Co model, to charakter, unikátní mix vlastností, parametrů a funkcí ** Od jednoduchého náramku po našlapané sporttestery

Martin Chroust
VánoceNositelnosti