Parachute – PC CARD adaptér pro Palm

Potřebovali jste někdy použít s Palmem modem (či jiné zařízení) ve formátu PC karty? Nebylo to možné? Nyní můžete – Parachute vám toho umožní ještě víc.
Potřebovali jste někdy použít s Palmem modem (či jiné zařízení) ve formátu PC karty? Nebylo to možné? Nyní můžete – Parachute vám toho umožní ještě víc.

Parachute je výrobkem společnosti Unilinear. Jedná se o násuvný modul pro kapesní počítače Palm, umožňující těmto počítačům využívat PC karty (PCMCIA).

Rozměry zařízení jsou 123,4 mm x 83,5 mm x 12,4 mm. Zařízení váží 112g včetně vložených baterií.

Podporuje velké množství typů PC karet – GSM modemy, LAN karty, pagingové karty, vysokorychlostní modemové karty, GPS, ATA Flash RAM karty atd.

Parachute posílá data ze sériového portu přímo ke kartě, takže v případě modemových karet není nutná instalace žádného ovladače – Palm s kartou komunikuje, jako by se jednalo o modem připojený přímo na jeho sériovém portu. Pro používání paměťových PC karet však už je instalace zvláštních ovladačů nutností.

Kromě funkce čtečky PC karet má Parachute i několik dalších funkcí – umožňuje přiřadit alarmům nebo událostem vibrační vyzvánění či signalizaci pomocí LED diody. Dále zařízení obsahuje reproduktor sloužící k reprodukci signálů o správném vložení/vysunutí karty a signálů při probíhajícím spojení (modemové PC karty).

Zajímavá je možnost synchronizace Palmu i s nasazeným adaptérem Parachute.

Zařízení je napájeno třemi AAA (mikrotužkovými) bateriemi, výrobce uvádí jejich výdrž 4 měsíce, záleží však na délce používání.

Závěr: Jedná se o velmi zajímavý produkt, který určitě udělá radost velkému množství uživatelů počítačů Palm. Radost jim ale možná zkazí cena – $149,99. Je však přiměřená možnostem produktu.

Váš názor Další článek: Zeptejte se, na co chcete, já na co chci odpovím II.

Témata článku: Palm, Pro +, Car +, CAR, Adaptér, Card, ADA