Parazitovat na známých značkách se nevyplácí. Unihertz musel přejmenovat smartphone kvůli sociální síti

  • Značce Unihertz se vymstilo parazitování na známých názvech
  • TickTock-S se stal doslova ze dne na den neprodejný
  • Výrobce rychle přispěchal s novým názvem a jedním „rozdílem“

Značka Unihertz si s kopírováním designu svých smartphonů hlavu neláme, ovšem v případě modelu TickTock-S zvolila označení telefonu, u něhož si na první pohled vybavíte podobně znějící mobilní aplikaci. Ještě před několika měsíci mohlo mít toto označení smysl, jenže po řadě zákazů TikToku po celém světě (bezpečnostní hrozbou je i podle úřadu NÚKIB) to měl „spočítáno“ i samotný telefon. Čínská značka však promptně přispěchala s alternativním názvem s podobou staronového smartphonu.

A zatímco TickTock-S už se čile prodával, značka na svém webu postupně zakrývá jeho stopy. Na webu telefon zřejmě ještě najdete, ale primárně by měl vidět už nový model s označením Golden Eye. Číňané teď mohou doufat, že se pro změnu neozvou držitelé ochranné známky k filmům ze špionážní série s agentem 007.

Pohled do specifikací prozradí, že je na tom novinka po hardwarové stránce úplně stejně jako TickTock-S. Jen s tím rozdílem, že ze zad zdánlivě zmizel druhý „hodinkový“ displej. Asi proto, že na krytech telefonu musel výrobce udělat nějakou „viditelnou“ změnu, která by novinku odlišila od neprodejného předchůdce.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Uniherts Golden Eye vlevo a Unihertz TickTock-S vpravo

Ve „zlatém“ kruhu na zádech tak najdete „kempingovou“ svítilnu, která může svítit na maximum, polovinu nebo na čtvrtinu svého výkonu. Přímý pohled do svítilny výrobce nedoporučuje, protože její jas není nic pro dlouhodobé sledování. Jenže i samotná „svítilna“ má stejné rozlišení 360 × 360 pix jako u předchůdce, takže se ve své podstatě jedná o stejný displej. A aby došlo k alespoň nějaké změně, zmizel z něj ciferník. 

Video původního Unihertz TickTock-S:

Tato rychlá kuriózní úprava znamená, že se oproti TickTock-S vlastně nic výrazného nezměnilo. Telefon pohání Dimensity 700 s podporou 5G, 8GB RAM a 256GB úložištěm. Telefon s podporou IP68 váží 294 gramů, vložíte do něj dvě nanoSIM karty. Hlavnímu 64Mpx snímači sekunduje 2MPx makro, selfie nad displejem má rozlišení 32 Mpx a fixní focus. 6,53" displej s rozlišením Full HD+ kryje sklo Panda Glass MN228, baterie telefonu má kapacitu 5 200 mAh. Nová verze telefonu stojí v předprodeji 270 dolarů (cca 7 200 Kč s daní), a na trh se dostane v půlce dubna.

Video nového Unihertz Golden Eye:

I značky, které kopírují „co se dá“, evidentně nemají vždy na růžích ustláno...

Váš názor Další článek: Velká změna na poslední chvíli. iOS 17 dostane více novinek, než se původně čekalo. Je to kvůli brýlím

Témata článku: , , , , , , , , , , , Výrobce, SMA, Označení, Full HD, Značka, Kryt telefonu, Panda Glass, Parazitování, Známý název, Displej, Známá značka, Telefon