Peridot je nová hra od tvůrců Pokémon Go. Získáte v ní virtuální zvířátko, o které se budete starat

Populární hra Pokémon Go už je tu s námi několik let a stále se těší obří komunitě hráčů, kteří pravidelně pořádají i vlastní herní akce. Společnost Niantic, která za hrou stojí však hledá i další způsoby, kde může své zkušenosti s hraním v rozšířené realitě prosadit.

Klepněte pro větší obrázek
Peridot má být dalším počinem firmy Niantic po úspěšném Pokémon Go. Místo chytání příšerek se zde v rozšířené realitě budete starat o zvířecího mazlíčka

Zkusit to chce s novým herním titulem zvaným Peridot. Ten využívá prvky známé z Pokémon Go a v některém způsobu ovládání hry mu dokonce bude podobná. Smysl hry je však úplně jiný. Peridoti jsou roztomilá zvířátka o která se hráč musí starat. Hráči se na začátku narodí malý Peridot, odmala ho piplá, dává jim najíst, hraje si s nimi a společně spolu mohou prozkoumávat živý svět. Hráč také musí poslouchat potřebám svého mazlíčka, aby byl spokojený. 

Zvířátko pak vždy vidí v rozšířené realitě, kde si s ním můžete chodit na procházky společně si užívat zábavu. Součástí aplikace je i integrovaný fotoaparát, který vám dovolí se se svým malým Peridotem vyfotit. Cílem hry je mazlíčka vychovat, tak aby vyrostl a byl zdravý. A dokonce mu pak můžete najít dospělý protějšek, který odpovídá danému druhu Peridota a založit novou rodinku. 

Hra evidentně cílí na mladší hráče a děti, kteří takto můžou kromě zábavy získat i virtuálního kamaráda. Aktuálně je hra ve fázi předregistrace, kde zájemci mohou požádat o předčasný přístup, než bude hra vypuštěna pro veřejnost. Nejdříve v pilotním provozu pro vybrané regiony a poté globálně, a to pro Android i iOS.

Představení hry Peridot:

Váš názor Další článek: Pod svícnem je největší tma. Antiviry obsahovaly malware, do telefonů se dostaly přímo z Google Play

Témata článku: , , , , , , , Realita, Zábava, Hra, Nová hra, Komunita, Mazlíček, Zvířátka,