Perličky z reklamačního řízení

Nedávno jsme na MobilManii zveřejnili lehce úsměvný článek s mobilními legráckami. Dnes v tomto stylu pokračujeme. Přečtěte si úsměvné historky z reklamačního řízení. Určitě i vy máte v záloze pár perliček. Podělte se o ně.
Perličky z reklamačního řízení

Určitě se vam to někdy stalo. Ano, třeba právě vám pane, nebo vám slečno. Ten úvod je záměrný. Nedávno jsem totiž vyřizoval jednu velmi podivnou reklamaci co do obsahu, více mne však udivilo, že odpovědi na reklamaci jsou jaksi stylizované. Ovšem naprosto neuvěřitelné se zdá býti právě oslovení VÁŽENÝ SLEČNA nebo jsem to už dostal i v té druhé variantě VÁŽENÁ PANE.

***

Navzdory oslovení, které bych zkousnul, i když v obchodním styku se to dá chápat všelijak (nechám opět prostor k vyjádření v diskusi), mi byla moje reklamace, resp. jedna ze série nevyřešených reklamací, zamítnuta. Důvod zamítnutí není podstatný, jako spíše text, který se nachází na konci. Cituji doslovně: Z VÝŠE UVEDENÝCH SKUTEČNOSTÍ UZAVÍRÁME VAŠI REKLAMACI JAKO OPRÁVNĚNOU. VĚŘÍME, ŽE SE TATO SITUACE JIŽ NEBUDE OPAKOVAT A ZŮSTANETE NADÁLE NAŠÍM SPOKOJENÝM ZÁKAZNÍKEM - datum, podpis. Snad jen dodám, že to zdaleka nebyla první řešená reklamace (v té době již několikátá a snad abych neodradil, záměrně neprozradím, o jakou firmu se jedná), a už vůbec nereklamací s kladným výsledkem pro nás.

***

Jako další perlička by se dala uvést skutečnost, že na předtištěném papíře jsou uvedeny i jakési kontaktní údaje. U telekomunikační společnosti, jíž se tento problém týká, bych po půlročním přečíslování očekával i správný tvar národního čísla. Nebo že by měli již dopředu vytištěno tolik papírů? Ovšem, napadá mne ještě jedna možnost, že očekávají zvýšený počet reklamací a zřejmě nejen ode mne.

***

A teď z jiného soudku. Málokdy reklamuji osobně, ale bylo celkem příjemné, když jsem reklamoval poněkolikáté svůj telefon a prodejce v podobě ženy sdělil následující informaci: VY TO MÁTE STÁLE NĚJAKÉ POROUCHANÉ. Poté jsem u toho zažil nádherný pohled kamsi na povrch mé hlavy a poté slečna přelétla očkami kamsi dolů. Tak nevím, byla řeč o telefonu?

Nepochybuji o tom, že se to u vás podobnými perličkami a historkami jen hemží. Nebo jsem opravdu jediný?

Diskuze (89) Další článek: Eurotel má internet za paušál!

Témata článku: Reklama, Ostatní, Správný tvar, Řízení, Zvýšený počet



Přehled telefonů, které dostanou Android 12. Dočkají se topmodely i levnější smartphony

Přehled telefonů, které dostanou Android 12. Dočkají se topmodely i levnější smartphony

** Pixely už jej mají, nyní se čeká na další mobilní výrobce ** Android 12 přináší spoustu softwarových novinek a vylepšení ** V níže uvedeném seznamu se dozvíte, kde aktualizace dorazí i na váš telefon

Martin Chroust
Android 12Aktualizace softwaruSmartphony
Intel vrací úder. Procesory Intel Alder Lake překonávají AMD, ale konkurent to nevzdává

Intel vrací úder. Procesory Intel Alder Lake překonávají AMD, ale konkurent to nevzdává

Nová generace procesorů Intel Alder Lake dorazila na trh. Dvanáctá generace Intel Core je v mnohém revoluční a konečně přináší výkon, se kterým dokáže AMD Ryzeny překonat.

Jan Pánek
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment
Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

** Už několik měsíců platí nová daňová pravidla pro zásilky nejen z Asie ** Tkaničky z AliExpressu mohou být stále laciné ** Musíte ale zvolit správného dopravce, jinak poště zaplatíte 150 Kč

Jakub Čížek
E-shopyAliExpress