Pět kruhů ze zlata. Toto jsou luxusní iPhony pro letošní olympijské hry

V čínském Pekingu odstartovaly zimní olympijské hry, které přitahují pozornost milionů lidí po celém světě. Ruský Caviar se rozhodl k této obrovské události vytvořit i speciální edici luxusních telefonů v edici Beijing 2022.

Jak už bývá u Caviaru zvykem opět padla volba na Apple iPhone, konkrétně iPhone 13 Pro a 13 Pro Max. Telefony dostaly originální design s výraznými pěti olympisjkými kruhy na zádech a horou Mount Xiaohaituo, která je symbolem těchto her. To vše je pak vyvedeno na líbivém rudém podkladu, který je s Čínou spojený.

Caviar telefony vyrobil ve dvou verzích, které se liší zejména v materiálech. Model zvaný Olymic Hero kombinuje kompozitní materiály a 24-karátové zlato, ze kterého jsou právě vyrobeny zmíněné prvky na zádech. Telefony byly vyrobeny v limitované edici 109 kusů, které lze zakoupit za cenu 6 450 dolarů, tedy v přepočtu 170 tisíc korun.

Druhá varianta Olympic Hero Gold je ještě vzácnějším kouskem. Designem je stejný a rovněž je zde použito zlato, ač paredoxně  „jen” 18-karátové. Kromě prvků na zádech, je však i zlatý rám, který mu dodává na hodnotě, stejně jako větší vzácnost. Vyrobeno totiž bylo pouze 8 kus. Telefon se prodává za cenu 26 tisíc dolarů (690 tisíc korun). 

Speciální edice iPhonů s QR kódem:

 

Diskuze (12) Další článek: Premiéra řady Galaxy S22 je za dveřmi, Samsung zlevňuje loňské modely. Ceny klesly až o 8 tisíc

Témata článku: Apple, , , , , , , , Dolar, Luxusní, Pro +, Beijing, Olympic, Telefon, Záda, Olympijské hry, Volby, Edice, Peking, Kruh,