Pět minut. Aplikace doporučí čtenářům obsah vybraný na míru umělou inteligencí

Mediální dům Czech News Center (CNC), jehož součástí je i MobilMania.cz a Živě.cz, vydává mobilní aplikaci „Pět minut“. Ta čtenářům doporučuje k přečtení články z více než 40 různých titulů našeho vydavatelství. O výběr a personalizaci se stará výhradně umělá inteligence. Aplikace je ke stažení zdarma pro Android a iOS.

Klepněte pro větší obrázek

Nově vydaná mobilní aplikace přináší za pomyslných pět minut sloučený přehled toho nejaktuálnějšího zpravodajství a zajímavých článků. Podle toho, jaké články v aplikaci otevíráte nebo naopak odstraňujete, skládá umělá inteligence obsah každému čtenáři na míru. Obsah vybírá i řadí algoritmus umělé inteligence, který se z chování naučí rozeznávat preference konkrétního čtenáře. Čím častěji budete aplikaci používat, tím přesnější mix článků podle svého vkusu získáte.

Do budoucna i prémiový obsah

Při tvorbě aplikace Pět minut jsme kladli největší důraz na obsah. Velké fotky, titulky a náhledy článků jsou v aplikaci to hlavní. Vidíte je okamžitě a rovnou v nich můžete listovat intuitivním scrollováním dolů. Aplikace nepotřebuje žádná složitá nastavení, filtry a meníčka. Otevřete a můžete rovnou číst. Články, které vás zaujmou, si přečtete na jeden klik, nezajímavé vyřadíte swipem doprava,” popisuje základní stavební pilíře aplikace Ondřej Javornický ze společnosti CNC.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Zajímavé články si můžete uložit na pozdější přečtení. Ty, o které nemáte zájem, odstraníte swipnutím

Aplikace je vymyšlena tak, aby byla jednoduchá, rychlá a příjemná na používání. Nabízí užitečné základní nastavení, jako je například světlý či tmavý režim nebo to, kolik uživatel vidí ze zobrazovaného obsahu – zda jen fotku a titulek, případně i úvod článku. K ovládání stačí jen swipe dolů, při kterém se zobrazuje seznam všech článků. Při swipnutí do strany se text z doporučeného seznamu vyřadí. Zajímavé články si lze uložit k přečtení na později kliknutím na symbol záložky.

V aplikaci Pět minut se zobrazuje obsah z deníků E15 či Blesk, z časopisu Reflex, ženských magazínů, technologického portálu Živě.cz a jeho podwebů včetně MobilManie, nebo třeba ze sportovních titulů. Zatím jsou v aplikaci dostupné pouze bezplatné články z titulů CNC, do budoucna přibude i placený prémiový obsah. Předplatitelé, kteří využívají službu Premium pro více titulku, budou mít všechen obsah přístupný z jednoho místa.

Diskuze (3) Další článek: Clubhouse už i na Androidu. Na Google Play se můžete předběžně zaregistrovat

Témata článku: , , , , , Čtenáři, MobilManie, Článek, Swipe, Obsah, CNC, Aplikace, Blesk, Mir, Reflex, Přečtení, Vkus, Zajímavý článek,