Pět nových Motorol: krásná těla za malý peníz

Motorola oficiálně uvedla novou řadu mobilních telefonů určených pro každého. Přestože je funkční výbava nových Motorol i pro low-endové modely spíše průměrná, organizačními funkcemi, vestavěným stereo rádiem a především vzhledem zaujme určitě i vás.
Kapitoly článku
Motorola na CommunicAsia2006 oficiálně uvedla pět nových mobilních telefonů s typovými označením W170, W208, W210, W220 a W375. Tři z nich, W208, W220 a W375, jsou standardní GSM telefony, zbývající dva, tedy W170 a W210, disponují podporou technologie CDMA.

Motorola W208

Motorola W208 je stylový telefon klasické konstrukce o rozměrech 108 × 44 × 15 mm a hmotnosti 78 g. Jedním z hlavních prvků, na který bude v konkurenčním boji sázet, je displej. Rozlišení 128 × 128 bodů nikoho příliš nenadchne, ale aktivní TFT technologie slibuje dobrou kvalitu při zobrazování. I přes barevný displej se výrobce nezmiňuje o podpoře multimediálních zpráv MMS nebo dalších možnostech práce s obrázky. S jistotou tedy víme jen to, že do vnitřní paměti telefonu se vejde až 200 záznamů v adresáři.

 
Motorola W208 oficiálně

Spíše než na domácí použití využijete W208 v pracovním procesu. Podporuje širokou škálu funkcí pro správu a organizaci času a práce. Od kalendáře s upomínkami přes budík, stopky, kalkulačku, vCard nebo možnost hlasitého odposlechu, až po převodník světových měn. Třešničkou na pomyslném dortu je pak vestavěné FM rádio s podporou konektoru jack 2,5 mm a stereo výstupu na sluchátka nebo 32hlasé polyfonní melodie.

Podle oficiálních informací se Motorola W208 začne prodávat během posledního kvartálu letošního roku. Cena zatím nebyla oficiálně stanovena. Model by měl být k dostání ve dvou barevných variantách – červeno-černé a stříbrno-černé.

Ve zkratce:

rozměry a hmotnost: 108 × 44 × 15 mm, 78 g
sítě: 900/1 800 MHz
displej: aktivní, TFT, 128 × 128 bodů
paměť: 200 položek v adresáři
multimédia: FM rádio, 32hlasá polyfonie
výdrž: 307 hod (pohotovost), 468 min (hovor)
další funkce: hlasitý odposlech, organizační funkce, iTap, podpora vCard

Motorola W220

Druhým GSM modelem je véčková W220. O W220 už jsme se v minulosti na Mobilmanii zmiňovali v souvislosti s 3GSM kongresem. Tento model dostal schránku o rozměrech 95 × 46 × 17 mm a hmotnosti 93 g. I v tomto případě Motorola trochu zaostává za současnými trendy. Rozlišení 128 × 128 bodů se na dnešních displejích příliš nenosí, pasivní technologie CSTN už vůbec ne. Na vnější části telefonu byste displej hledali marně. Zde jsou totiž umístěny pouze ikonky pro signalizaci stavu baterie, hovorů a příchozích zpráv.

  
Klávesnice a displej • stavové ikony

Částečnou útěchou tak budiž podpora multimediálních zpráv a možnost práce s obrázky a tapetami. Pokud se nespokojíte s připravenými položkami, můžete stahovat a sdílet další pomocí připojení k internetu. Z multimediálních funkcí nelze dále opomenout vestavěné rádio, jehož výstup je, podobně jako u modelu W208, stereofonní. Zajímavé hodnoty přináší i udávaný výkon baterie. Podle oficiálních informací vydrží telefon až 293 hodin v pohotovostním režimu a 497 minut hovoru.

  
Motorola W220 z profilu

Na trh by se Motorola W220 měla dostat ve třetím čtvrtletí letošního roku. Ani v tomto případě ještě cena nebyla stanovena.

Ve zkratce:

rozměry a hmotnost: 95 × 46 × 17 mm, 93 g
sítě: 900/1 800 MHz
displej: pasivní, CSTN, 128 × 128 bodů
multimédia: FM rádio
výdrž: 293 hod (pohotovost), 497 min (hovor)
další funkce: vestavěná svítilna, organizační funkce, stahování tapet, melodií a her

Motorola W375

Asi nejdokonalejší nově představenou novinkou je právě model W375. Ne první pohled trochu výstřední design o rozměrech 99 × 45 × 19 mm v sobě skrývá vestavěný displej s rozlišením 128 x 160 bodů a použitou aktivní technologií TFT. Na vnější části telefonu jsou opět umístěny jen stavové ikony pro rychlou orientaci v kapacitě baterie, zmeškaných hovorech a přijatých zprávách.

   
Jednotlivá barevná provedení

Přestože W375 disponuje jen 1,5 MB vnitřní paměti, za multimediální výbavu se stydět rozhodně nemusí. Stejně jako u předchozích modelů, i W375 je vybaven integrovaným rádio tunerem. Novinkou je ale možnost jeho poslechu pomocí hlasitého handsfree bez nutnosti mít připojený kabel se sluchátky. Zapomenout bych neměl ani na MP3 vyzváněcí melodie, spojení s počítačem pomocí USB s podporou Mass Storage, předinstalované hry nebo organizační funkce.


Motoroly W375 pohromadě

Jako jediná z nově představených novinek obsahuje W375 integrovaný fotoaparát. I když už je v dnešní době VGA rozlišení spíše raritou, pro multimediální zprávy je tato velikost naprosto dostačující. Motorola zmiňuje i čtyřnásobný zoom, v tomto případě bych se ale přikláněl spíše k variantě výřezů z originálního snímku. Snímky dále můžete odesílat již zmiňovanými MMSkami nebo přes internet pomocí GPRS třídy 8.

V tiskové zprávě se Motorola zmiňuje o dostupnosti modelu ve třech barevných variantách – šedé, stříbrné a oranžové. Na oficiálních snímcích je navíc ještě provedení růžové. Na prodejní pulty se telefon dostane v posledním čtvrtletí letošního roku.

Ve zkratce:

rozměry a hmotnost: 99 × 45 × 19 mm, 88 g
sítě: 900/1 800/1 900 MHz
displej: aktivní, TFT, 128 x 160 bodů
paměť: 1,5 MB
multimédia: FM rádio, MP3 vyzváněcí melodie
výdrž: 250 hod (pohotovost), 450 min (hovor)
další funkce: USB Mass Storage, iTap, organizační funkce, hlasitý odposlech


V následující kapitole najdete více informací o CDMA modelech W170 a W210

Témata článku: Motorola, Motorola W208, Motorola W220, Motorola W375, Nov, Motor, Výstřední design, Pen, Domácí použití, Dnešní displej, Motorol, M PenSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2022 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2022 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Výrobci upouštějí od testování v Dxomark. Pokud nemá telefon šanci na první místo, nestojí to za to

Výrobci upouštějí od testování v Dxomark. Pokud nemá telefon šanci na první místo, nestojí to za to

** Mobilní výrobci přestali Dxomarku posílat telefony na testování ** Výsledky DXO se stále používají, tak v čem je problém? ** Pokud nemá telefon šanci na první místo, testování se nevyplatí

Martin Chroust
FotomobilyDxOMarkFocení mobilem
Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle
Chcete vyšší rychlost a lepší odezvu? Operátor umožní přepnout na rychlejší síť přímo v aplikaci na mobilu

Chcete vyšší rychlost a lepší odezvu? Operátor umožní přepnout na rychlejší síť přímo v aplikaci na mobilu

** Potenciál 5G sítí je velký, v praxi se ale novinky objevují pomalu ** Operátor v Hongkongu umožní jednotlivcům přístup do rychlejší sítě ** Za řešením stojí Ericsson a jeho služba Dynamic End User Boost

Jan LáskaMartin Miksa
5GEricssonMobilní sítě
Horší než covid, mobilní výrobci zažívají krušné časy. Samsungu uvízlo po světě 50 milionů neprodaných telefonů

Horší než covid, mobilní výrobci zažívají krušné časy. Samsungu uvízlo po světě 50 milionů neprodaných telefonů

** Dozvuky pandemie, nedostatek čipů a teď zase válka ** (Nejen) mobilní výrobci zažívají krušné časy ** Samsung má např. ve skladech na 50 milionů neprodaných telefonů

Martin Chroust
Nižší třídaStřední třída
15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme 15 tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián
Mapy.czMapyTipy
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony
S odolnými telefony se musí počítat. Tenhle tank se může opřít o vysoký výkon, noční vidění i o rychlá data

S odolnými telefony se musí počítat. Tenhle tank se může opřít o vysoký výkon, noční vidění i o rychlá data

** Značka Blackview uvedla na trh dvě nová odolná monstra ** Pyšní se maximální odolností, obří baterií i podporou 5G sítí ** Jeden telefon vsadil na noční vidění, druhý zase na termovizi

Martin Chroust
TermokameraMIL-STD 810BlackView