Pět zbrusu nových Siemensů (první pohled)

Siemens dnes na CeBITu představil hned pět nových mobilních telefonů. Najdete mezi nimi vše: od luxusního véčka, přes funkcemi nabitý navigátor až po odolný megapixel. Siemens přidává Bluetooth do telefonu střední třídy, podporuje EDGE a také novou technologii A-GPS.
Pět zbrusu nových Siemensů (první pohled)
Kapitoly článku

Společnost Siemens dnes na veletrhu CeBIT představila nové modely mobilních telefonů. První, ale nepotvrzené informace jste si mohli přečíst už minulý týden. Až dnes se však na veřejnost dostaly oficiální specifikace těchto telefonů. Nabídka je opravdu pestrá a svého favorita si najde téměř každý.


Siemens CF75

Hned první novinka se v České republice jistě uchytí. A to nejen díky svému velice atraktivnímu designu a rozšířeným funkcím plánování času, ale také díky přítomnosti technologie EDGE pro rychlé datové přenosy.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Siemens CF75 je triální telefon véčkové koncepce. V zavřeném stavu jsou jeho rozměry 94 × 47 × 22 mm. Nejde tedy o nijak zvlášť velký mobil, mezi nejmenší už jej však také zařadit nemůžeme. Udávaná hmotnost je 91,5 g.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Co bude hlavní?

Zatímco v Česku bude Siemens sázet především na přítomnost EDGE, v ostatních zemích se bude CF75 snažit prosadit především díky velice atraktivnímu designu. První pohled napovídá, že obě tyto vlastnosti budou zdatnými soupeři v boji proti konkurenci.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

CF75 je vybaven integrovaným fotoaparátem, maximální velikost snímků bude mít VGA rozlišení. Použít můžete pětinásobný digitální zoom a jako připojitelné příslušenství také blesk pro osvětlení méně světelných scén.

Zajímavou funkcí ve výčtu je SWUOTA. Jde o zkratku anglického pojmenování software update over the air. Podle názvu by se mohlo jednat o možnost aktualizace firmware bez nutnosti návštěvy autorizovaného servisu. Zatím však přesně není jasné, co tímto společnost myslela. V nejbližších dnech to však zjistíme.

Když data, tak rychle

Výše jsem se zmiňoval o technologii EDGE. Zdá se, že v tomto případě Siemens příliš nešetřil a telefon vybavil přímo nejrychlejší variantou – tedy třídou deset. Stejné třídy je i technologie GPRS.

 Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Komunikaci s počítačem zajistí rychlá verze 2.0 oblíbeného rozhraní USB. I v tomto bodě Siemens jistě zaboduje, protože USB je v dnešní době velice rozšířené a vyhledávané. Pokud upřednostňujete bezdrátovou komunikaci, je vám k dispozici infračervené rozhraní.

Na trhu by se měl model Siemens CF75 objevit během třetího kvartálu letošního roku.

Ve zkratce

rozměry: 94 × 47 × 22 mm
hmotnost: 91,5 g
sítě: 900/1 800/1 900 MHz

vnitřní displej: CSTN, 65 536 barev, rozlišení 128 × 160 bodů
vnější displej: CSTN, 4 096 barev, rozlišení 96 × 64 bodů

udávaná pohotovostní doba: až 250 h
udávaná doba hovoru: až 150 min

baterie: typ Li-Ion, kapacita 600 mAh

fotoaparát: VGA, 5 × digitální zoom, připojitelný blesk

paměť: 4 MB

komunikace: EDGE třídy 10, GPRS třídy 10, IrDA, USB 2.0

další funkce: 40 hlasé polyfonní melodie, SyncML SD Vers. 1.1.1, bezdrátová aktualizace softwaru, Push to talk, e-mail, MMS, 3D Java hry, T9

barevné varianty: Ocean blue, Pearl black


Ve druhé kapitole se podrobněji podíváme na telefon Siemens CL75

Témata článku: Ostatní, Siemens CF75, Siemens CL75, Siemens CX75, Siemens M75, Siemens SXG75, První novinka, Infračervené rozhraní, Nestandardní rozlišení, Výstřední design, Bezdrátová synchronizace, Udávaná hmotnost, Předchozí typ, Nov, Sériový kabel, Pohled, První pohled, Ocean Blue


Určitě si přečtěte

RECENZE: Redmi Note 8 Pro – bestseller má úspěšné pokračování

RECENZE: Redmi Note 8 Pro – bestseller má úspěšné pokračování

** Redmi Note 8 Pro přináší nekompromisní poměr výkon / cena ** Přidává čtyřnásobný fotoaparát s 64Mpx rozlišením ** Zamrzí jen košaté MIUI se zbytečnými aplikacemi

Martin Miksa | 9

RECENZE: Realme 7 Pro – rychlost, která hledá vyzyvatele

RECENZE: Realme 7 Pro – rychlost, která hledá vyzyvatele

** Má hezký design, skvělý poměr ceny a výbavy a 65W dobíjení ** Super AMOLED displej si zamilujete, stejně tak hlavní fotoaparát ** Přesto Reame 7 Pro mile překvapí svou cenou

Martin Miksa | 6

RECENZE: Redmi Note 9 Pro – impérium vrací úder

RECENZE: Redmi Note 9 Pro – impérium vrací úder

** Redmi Note 9 Pro se chlubí čtveřicí snímačů s až 64Mpx rozlišením ** 5 020mAh baterie zajistí dobrou výdrž a podporuje až 30W dobíjení ** Snapdragon 720G ve spolupráci s 6GB RAM zajistí dostatek výkonu

Milan Měchura | 21

Natočte si EKG u chytrých hodinek od Samsungu. Ukážeme vám, jak na to

Natočte si EKG u chytrých hodinek od Samsungu. Ukážeme vám, jak na to

** Už dva modely chytrých hodinek od Samsungu podporují natočení EKG ** Samsung však v Evropě stále čeká na potřebné schvalovací procesy ** Pokud máte zájem, lze točení EKG na hodinkách aktivovat neoficiálně, ale na své vlastní riziko

Martin Chroust | 46