Petal Maps zpřístupní navigaci hodinkám Huawei a přináší i další vylepšení

Petal Maps je mapová aplikace, kterou ve spolupráci s Tom Tomem dodává do svých smartphonů společnost Huawei. Kvůli nedostupnosti služeb Googlu se firma musela přeorientovat na vlastní mapové řešení, které nyní úspěšně rozvíjí. Prostřednictvím platformy HarmonyOS se nyní Petal Maps dostávají i na hodinky Huawei Watch 3, pro které zpřístupní i funkci navigace. Připraveny jsou ale i další novinky.

Aplikace je mimo Čínu k dispozici ve více než 140 zemích, lokalizována je do 79 jazyků včetně češtiny. Pro spárování hodinek s telefonem stačí otevřít aplikaci Petal Maps na telefonu a povolit navigaci. Na hodinkách se poté zobrazí navigační informace. Navigace je uzpůsobena pro jízdu autem, ale i na motorce, kole, pro chození nebo běhání.

Při navigování se na displeji hodinek zobrazí vzdálenost i směr k dalšímu místu odbočení, stejně jako název silnice či ulice, kam má uživatel zamířit. Při přiblížení ke křižovatce nebo místu odbočení hodinky zavibrují. Funkce navigace na hodinkách by se měly do budoucna dále rozvíjet, výrobce slibuje informace o rychlostních limitech a zobrazení mapy v navigačním panelu.

Další novinky už se týkají aplikace pro smartphony. Petal Maps ve verzi 1.9 nabízí aktualizované dopravní informace, zobrazování informací o počasí přímo v mapě, satelitní a terénní mapu nebo navigaci při jízdě a možnost vytvářet seznamy oblíbených míst. Do Petal Maps je možné zadat například adresu domova a práce a pro tato místa také nastavit widget. Po klepnutí na widget ihned začíná výpočet trasy do nastaveného místa.

Huawei má náhradu za Google Maps – vlastní aplikaci Petal Maps:

Váš názor Další článek: Google ukázal novou betu Androidu 12. Už umí přebarvit prostředí podle tapety

Témata článku: Huawei, Chytré hodinky, Hodinky, Navigace, Čína, Pro řidiče, Petal Maps, Pro turisty a cyklisty, Petal, Aplikace, Huawei Watch, Tom Tom, Vylepšení, Maps