Petal Search od Huawei má nové funkce. Zapojuje vizuální vyhledávání z obrázků

Petal Search na smartphonech Huawei původně začínal primárně jako vyhledávač aplikací, které nebylo možné nainstalovat přímo z marketu AppGallery. Postupem času jej ale čínská firma rozvinula do podoby plnohodnotného vyhledávače, který na jejích telefony bezezbytku zastoupí vyhledávače typu Google nebo Bing. Novou funkcí Petal Search je vyhledávání podle fotografií.

Klepněte pro větší obrázek
Petal Search je vyhledávač, který v telefonech Huawei nahrazuje chybějící Google Search (Vyhledávač Google) | Foto: Huawei

S Petal Search lze vyhledávat obrázky a fotografie a stejně tak je lze použít místo klasického textového dotazu k vyhledávání. Pokud například v obchodě vidíte zboží, které se vám líbí, pošlete jeho fotografii do Petal Search a výsledkem bude porovnání cen v e-shopech. Podobným způsobem umí nástroj vyhledat informace o rostlinách, zvířatech nebo slavných osobnostech. Zatím pouze v angličtině funguje vyhledávání ubytování a letenek podle zadané destinace.

Vyhledávání ve 20 kategoriích

Pomocí Petal Search lze na telefonech se službami HMS (Huawei Mobile Services) aktuálně vyhledat webové odkazy, videa, aplikace, zboží, hudbu, zprávy a množství dalších položek celkem ve 20 kategoriích. Uživatelsky lze vytvořit další kategorie oblíbených výsledků pro budoucí použití. Při filtrování nalezených položek detekuje Petal Search polohu uživatele, aby poskytl co nejrelevantnější výsledky.

Huawei se zaměřilo také na bezpečnost svého vyhledávacího nástroje. Petal Search splňuje standardy ochrany soukromí, osobních údajů a autorských práv v souladu s evropským nařízením GDPR. Garantem bezpečnosti použití je v Německu vydávaný certifikát EuroPrise (European Privacy Seal).

Diskuze (2) Další článek: Xiaomi bere dech. Telefon budoucnosti má displej, který přetéká přes všechny čtyři strany

Témata článku: Huawei, , , , Bing, AppGallery, Google Foto, Vyhledávání, Německo, Aplikace, Nová funkce, Petal, Search, Obrázek, F +, Google Search, Huawei Mobile Services, Nástroj