Philips 362: zkrátka normální mobil (první pohled)

Philips chystá uvést na trh nový mobilní telefon klasické konstrukce, kterým chce oslovit široké spektrum zákazníků. Telefon je vzhledově velmi atraktivní a má zajímavou výbavu odpovídající střední třídě.
Philips 362: zkrátka normální mobil (první pohled)

Véčka mu jdou lépe

Nizozemský výrobce Philips představil nový model s označením 362. Telefon klasické konstrukce zapadá svými parametry do střední třídy, kde nahradí již vysazený model 535. Většina uživatelů by mohla být s telefonem spokojena, protože nabízí solidní funkční základ: velký displej, fotoaparát, bohatý adresář, organizační funkce a nechybí například ani e-mailový klient. Jako vždy se můžete těšit na nevšední, ale přesto elegantní design.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nový Philips 362 v atraktivní červené barvě

Mobilní telefony Philips jsou proslaveny zejména svoji delší výdrží. Ale nízká spotřeba či kvalitní akumulátory nejsou zdaleka jedinými přednostmi Philipsů, které se stále více dostávají do podvědomí českých uživatelů.

V současné nabídce nejvíce zaujmou originální véčka. Modely jako 655, 855 nebo i levnou stylovku 639 si s jiným telefonem určitě nesplete. Přestože se design značně odlišuje od konkurence, nejedná se o žádné extravagantní výstřelky, ale celkem decentní a líbivé telefony. Do řady telefonů s klasickou konstrukcí by se však již hodilo oživení. Nejvyšším modelem je 755 s aktivním dotykovým displejem, který je však už na trhu déle a jeho cena klesla pod čtyři tisíce. O něco dražší je mladší a o trochu hůře vybavený model 568. Dále v nabídce najdeme levné modely 350 a 355.

  
Philips 755 • Philips 350

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Philips 568

Bude to opět „držák“?

Novinka je výbavou se stávajícím modelem 568 velmi podobná, velké rozdíly jsou však v designu. Zatímco starší telefon působí decentně, nový model má design více odvážný a bude se více líbit zejména mladým uživatelům. Ti také jistě ocení možnost výběru ze tří barevných variant: stříbrné, černé a červené.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Pro konzervativnější uživatele je určená stříbrná varianta

Klasicky střižený telefon má rozměry 100 × 45 × 18 mm a poměrně nízkou hmotnost 83 g. Na přední straně nejvíce zaujme barevným obdélníkovým rámečkem joysticku, na zadní straně je nejnápadnějším prvkem čočka fotoaparátu s členitým, kruhovým orámováním. Po zapnutí pak na sebe strhne oči displej, který disponuje rozlišením 128 × 160 bodů a dokáže zobrazit 65 tisíc barev. S největší pravděpodobností půjde o displej pasivní, tedy stejný jako u modelu 568.

Fotoaparát má rozlišení VGA a je doplněn i o zrcátko pro tvorbu autoportrétů a diodou pro přisvětlení scény. Obraz si můžete až čtyřnásobně přiblížit a vytvářet můžete i rychlou sekvenci až devíti snímků za sebou. O možnosti natáčet video se oficiální tisková zpráva nezmiňuje, takže zřejmě nebude podporována. Každopádně si budete moci dokoupit speciální kabel pro propojení telefonu s televizí a prohlížet si fotografie na obrazovce.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Novinka v černé barvě

Jsme zvědavi, jak si nový Philips povede s výdrží. Oficiální čísla jsou 360 minut hovoru nebo 400 hodin v pohotovosti. Máme se tedy opět na co těšit, protože u telefonů Philips nejsou reálné výsledky natolik vzdálené od uváděných, jak tomu bývá u konkurence.

Vystupte z davu

Funkční nabídka nikoho zřejmě nepřekvapí. Připraven je vícepoložkový adresář, do kterého se vejde tisícovka záznamů, dále budou k dispozici základní organizační a doplňkové funkce, podpora textových, EMS a multimediálních zpráv a u telefonů Philips je zažitým standardem i e-mailový klient. O vyzvánění se postará 32hlasé polyfonní vyzvánění, o zábavu čtyři připravené hry. Nechybí ani podpora Javy, wapový prohlížeč a datové přenosy GPRS třídy 10. Pro spojení s počítačem nebo jiným telefonem poslouží infraport.

Telefon by měl na náš trh dorazit ještě v červnu, není však zatím známo, za jakou cenu. Aby se uchytil mezi více rozšířenými značkami, měla by se vejít do čtyř a půl tisíc korun. Takový Sony Ericsson K300i, Nokia 3220 nebo Siemens CX70 budou tvrdá konkurence. Philips 362 se však jistě zalíbí lidem, kteří se chtějí odlišit.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Největšími slabinami telefonů Philips jsou pomalejší reakce a povrzávající plasty. Pokud se novinka oprostí od těchto neduhů, má poměrně dobré šance na úspěch. To však poznáme, až k nám telefon dorazí na test.

Ve zkratce

sítě: GSM 900/1800 MHz

rozměry a hmotnost: 100 × 45 × 18 mm, 83 g

výdrž: 360 minut hovoru, 400 hodin v pohotovostním režimu

displej: 128 × 160 bodů, 65 tisíc barev, pasivní

fotoaparát: VGA, plynulý čtyřnásobný zoom, možnost sekvenčního záznamu devíti snímků, dioda na osvětlení scény, možnost promítání snímků na televizi

vyzvánění: 32hlasá polyfonie

datová spojení: GPRS třídy 10, infraport

funkční výbava: adresář pro 1000 záznamů, organizační funkce, zprávy SMS, EMS, MMS a e-mailový klient, hlasité handsfree, čtyři předinstalované hry, wapový prohlížeč

Diskuze (1) Další článek: Nenechte se okrást: známe vaše práva při kupování mobilu

Témata článku: Philips, Pohled, První pohled, Mobil, Normal, Tvrdá konkurence, Phil, MOBI, Největší slabina, Nor, Norma, Normál, Normální, Normální mobil


Určitě si přečtěte

Testujeme Samsung Galaxy S21 Ultra: Když chcete smartphone bez kompromisů

Testujeme Samsung Galaxy S21 Ultra: Když chcete smartphone bez kompromisů

** Včera jej Samsung představil, dnes pro vás máme první dojmy ** Galaxy S21 Ultra je povedené univerzální zařízení od Samsungu ** Líbit se vám bude foťák i podpora stylusu

Martin Chroust | 72

Samsung Pay (neoficiálně) v ČR! Poradíme, jak můžete hodinkami Galaxy platit i vy

Samsung Pay (neoficiálně) v ČR! Poradíme, jak můžete hodinkami Galaxy platit i vy

** Oficiální podpora Samsung Pay v Česku je zatím nedohlednu ** Ukážeme vám postup, které vám umožní již nyní platit hodinkami od Samsungu bezkontaktně i v ČR! ** Budete muset sáhnout po kartě Curve a upravit software hodinek

Martin Chroust | 196

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Pro – 144 Hz potěší hráče, 108 Mpx zase fotografy

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Pro – 144 Hz potěší hráče, 108 Mpx zase fotografy

**144Hz displej je skvělý, ale klidně může používat jen 90 Hz **5G začíná být zajímavé i u nás a telefon tyto sítě umí **MIUI je dvousečná zbraň a nemusí vyhovovat každému

Jakub Michlovský | 40