Philips Xenium 9@9++ : kovový fešák s měsíční výdrží

Pokud požadujete telefon s dlouhou výdrží, máte dvě možnosti. Buď si pořídíte kvalitní baterii nebo si koupíte nejnovější model se štítkem Philips. Ten se totiž může pochlubit výdrží až jeden měsíc.
Philips Xenium 9@9++ : kovový fešák s měsíční výdrží

Minulý měsíc byl představen zatím poslední mobil z nabídky Philips. Mobilní telefon s trochu krkolomným názvem Philips Xenium 9@9++ navazuje na řadu Xenium 9@9, která se u nás krátce objevila asi před dvěmi léty. Uvedení řady Xenium je zatím naplánováno pouze pro asijské trhy. Ten evropský má malou šanci se s tímto telefonem potkat.

V kovovém kabátě

Vzhled se od předchozí verze téměř nezměnil. Zásadní změnou je jen integrovaná anténa, která přece jen telefonu sluší více. Nádech luxusu byl u předchůdce vyvolán materiálem použitým na jeho kryty a vhodnou barevnou kombinací. Kovový materiál zůstal zachován i u novinky a nabízené barevné kombinace rovněž nezklamou – uživatelé se mohou těšit na stříbrnou (chromovou) a černou (grafitovou). V kombinaci s bíle podsvíceným displejem se mu bude těžce odolávat.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Hranaté křivky jsou v současné době v kurzu, výjimkou není ani Philips.

Kromě antény se žádné zásadní změny neudály, to znamená, že i displej zůstal monochromatický. Stejné zůstalo i menu, na kterém opět budou skotačit ikony rotující ve fiktivním kruhu. Podrobné technické parametry zatím výrobce neuvolnil, můžeme jen spekulovat o přítomnosti GPRS a slušné vnitřní paměti. Hlasové vytáčení i ovládání bylo vždy silnou zbraní mobilů Philips a výrobce slibuje u modelu Xenium hlasové vytáčení pro všechny kontakty v telefonním seznamu.

Pokud bližší parametry výrobce tají, tak existuje jeden, kterým se chlubí celému světu – výdrž na jedno nabití. Už předchozí verze modelu Xenium měla velmi slušnou výdrž. Novinka však nabízí až jeden měsíc bez nabíjení. Některé zdroje místo 750 h uvádějí „jen“ 600 h, ale i přesto se jedná o výborné hodnoty. Hovorový čas se pak pohybuje okolo sedmi hodin.

Stejných výsledků, tedy jednoho měsíce bez nabíjení, lze dosáhnout i jinými prostředky. Nejlevnějším je pořízení silné baterie, která však telefon nepříjemně zvětší, a to nemluvím o tom, že ne každý telefon je vhodný pro tak silnou baterii. V tomto směru je štíhlý Philips Xenium 9@9++ nedostižný.

Diskuze (21) Další článek: Bluetooth sluchátko i-Tec: za málo peněz hodně muziky

Témata článku: Philips, Výdrž, Měsíční výdrž, Fešák, Kovo, Kovový fešák, Meš, PhilRecenze multiplayeru Halo Infinite. Konečně pořádná střílečka!

Recenze multiplayeru Halo Infinite. Konečně pořádná střílečka!

Tento rok byl, co se týče multiplayerových stříleček, plný zklamání. Do hry konečně vstupuje Halo a to, zdá se, ukáže přesně to, co bychom si přáli. Hra je oficiálně stále v betě a již nyní je jednou z nejnávykovějších her roku.

Vojtěch Matušinský
Halo InfiniteRecenze
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Jak na nahrávání obrazovky. Jde to jednoduše, zdarma, na počítači i na mobilu

Jak na nahrávání obrazovky. Jde to jednoduše, zdarma, na počítači i na mobilu

Říká se, že jeden obrázek vydá za tisíc slov. Podobně platí, že jedno video vydá za tisíc obrázků – zejména pokud připravujete návody, manuály či pracovní postupy.

Karel Kilián
TipySoftware
Jako pyramida. Patent telefonu Vivo překvapí čtyřmi výsuvnými fotoaparáty
Martin Miksa
PeriskopČtyřnásobný fotoaparátPatent
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment
Youtuber vyhrál sázku nad fyzikem. Vozidlo poháněné větrem opravdu může jet rychleji, než je rychlost větru

Youtuber vyhrál sázku nad fyzikem. Vozidlo poháněné větrem opravdu může jet rychleji, než je rychlost větru

** Může se objekt poháněný větrem pohybovat rychleji než vítr? ** Youtuber Muller tvrdí, že ano. Fyzik Kusenko, že nikoli ** Uzavřeli proto sázku o deset tisíc dolarů. Jak to dopadne?

Karel Kilián
Fyzika