Značka Philips je v Evropě známá hlavně svými produkty domácí elektroniky i chytré domácnosti. Ze segmentu telefonů se globálně stáhla už před více než deseti lety. Čas od času na několika asijských trzích představí levný telefon. Nejvíce se zaměřuje na ruský a čínský trh, případně Saudskou Arábii či Turecko, kde prodává tlačítkové telefony a levné smartphony.
Nyní firma v Číně představila smartphone Philips PH2, což je základní telefon nižší třídy, který je ale zajímavý jednou klíčovou věcí. Běží na něm operační systém Android, ovšem se službami Huawei Mobile Services. Je to tedy poprvé, kdy můžeme vidět Huawei poskytovat své řešení jiným výrobcům, namísto toho od Googlu. Zajímavé však je také právě spojení HMS s Androidem, nikoliv s HarmonyOS, které by bylo více očekávatelné.
Telefon má jinak naprosto základní výbavu s 6,2“ TFT displeje s HD rozlišením, procesorem Unisoc Tiger T310 a s paměťovou konfigurací 4+128 GB. Úložiště lze rozšířit i paměťovou kartou. Nechybí zde také 3900mAh baterie a překvapivě i zachovaný 3,5mm jack. Fotoaparát je zde duální s rozlišeními 13+2 Mpx. Ve výřezu na čelmí straně pak čeká 5Mpx selfie. Navzdory výbavě ale vypadá poměrně stylově a má tenké tělo.
Telefon se v Číně prodává za pouhých 800 juanů, tedy cca 3 500 Kč. Nicméně se jedná o zajímavý pokus, který ukazuje, že Huawei už si se svými službami věří na tolik, že je poskytuje i dalším výrobcům. Nižší třída, kde jsou na telefony nejnižší nároky a domácí čínský trh je pro Huawei skvělým testovacím trhem. Uvidíme, zda se časem služby HMS začnou objevovat i v dražších telefonech a třeba časem proniknou i do dalších zemí mimo Čínu.
Huawei poskytuje i své designy dalším firmám, viz telefon Hi Nova 9:
Zdroj: JD.com, Via: PlayFuldroid