Phone Link nově umožní propojení Windows 11 a iPhonů. Funkce jsou však oproti Androidům velmi omezené

  • Microsoft se pustil do bližšího propojení Windows a iOS
  • Aplikace Propojení s telefonem tak nově podporuje i iPhony
  • Funkce desktopové aplikace jsou ale zatím velmi omezení

Aplikace Microsoft Phone Link (česky „Propojení s telefonem“, dříve známá jako „Váš telefon“) ode dnešního dne podporuje i připojení smartphonů s operačním systémem iOS. Microsoft až dosud tuto funkci testoval v programu Insider, nově je funkce dostupná v 39 jazycích na 85 trzích. Ke všem uživatelů Windows 11 dorazí podpora iPhonů v aplikaci Phone Link nejpozději v polovině května.

Microsoft si od vydání nové verze aplikace Phone Link s podporou systému iOS slibuje postupně snižování bariér mezi operačními systémy. Komunikace mezi počítačem či notebookem s Windows 11 probíhá přes Bluetooth, pro zjednodušení spojení je na iOS připravena pomocná aplikace Link to Windows. Přes tuto aplikaci naskenujete QR kód, který se vám zobrazí při prvním spuštění desktopové aplikace. Základní funkčnost aplikace je však oproti Android verzi zatím hodně omezená.

Klepněte pro větší obrázek
Zprávy, hovory a notifikace - to jsou zatím veškeré možnosti aplikace Microsoft Phone Link

Přes aplikaci Propojení s telefonem můžete totiž pouze vzdáleně volat a přijímat hovory, a také přijímat a odesílat textové zprávy. Ty však mohou směřovat pouze na jednoho adresáta. Skupinové konverzace přes iMessage podporovány nejsou. Ovšem i samotné zprávy se mezi iOS a Windows převádí. Když ji pošlete z desktopu, tváří se jako SMS zpráva, jenže pokud iOS zjistí, že adresát používá iPhone, pošle ji přes iMessage. Doručené zprávy ze stejné služby se zase v počítači tváří jako běžná textovka. Aplikace vám navíc zobrazí už jen notifikace, a tím zatím spolupráce iOS a Windows končí.

Phone Link funguje u Androidů už několik let:

Citelně nám zatím chybí např. integrace fotek na iCloudu, která je součástí základní aplikace Fotky ve Windows 11. V propojovací aplikaci však zatím tato funkce není k dispozici. Funkce Phone Link pro iOS vyžaduje, aby v iPhonu běžel iOS 14 nebo vyšší, v počítači pak musí běžet libovolná verzte Windows 11. Pro iPad ani macOS tento režim propojení není k dispozici. Desktopovou aplikaci stahujte bezplatně z Microsoft Storu.

Zdroj Windows

Diskuze (20) Další článek: Nejlepší aplikace pro tento týden: Předpověď polární záře, zákony o dronech, sbírka vinylů a AI video

Témata článku: Apple, Microsoft, , , , , , , , , , , Funkce, Aplikace, Propojení, Phone Link, F +, Microsoft store, Link Windows, Telefon,