Pixel 4a se opět ukázal na veřejnosti. Tentokrát nedopatřením na webu Googlu

Google plánoval oznámit Pixel 4a již letos v květnu na konferenci Google I/O, ovšem koronavirová pandemie tomu učinila přítrž. Únik přímo z kanadského Google Storu však naznačuje, že je uvedení telefonu stále v plánu. U popisku k routeru Nest Wi-Fi se totiž objevila fotografie Pixelu 4a, která potvrzuje dřívější úniky.

Google tak nedopatřením potvrdil veškeré dřívější spekulace. Displej telefonu bude skutečně osazen 5,81" OLED displej s rozlišením Full HD+, v jehož levém horním rohu najdeme průstřel pro selfie. Ta se sice na fotce „skrývá“ v černém pozadí, i tak je ale stále dost dobře vidět. A všímáme si i data 12. května, což naznačuje, že Google do posledních chvil kalkuloval s tím, že telefon ukáže na květnové akci Google I/O. 

Na zádech telefonu je vidět čtvercový fotomodul, který však vlastně ukrývá jen jeden 12MPx fotoaparát. Do úhlopříčky jej doplňuje přisvětlovací dioda. Čtečka otisků bude umístěna taktéž na zádi, a abyste ji poslepu dobře nahmatali, bude lehce zapuštěná pod okolní povrch. Na horní hraně bude k dispozici sluchátkový jack, na pravém boku najdeme světle modré zamykací tlačítko. Potřebnou energii telefonu zajistí 3 080 mAh baterie, výkon obstará Snapdragon 730 se 4GB operační pamětí. Oficiálně by měl být telefon oznámen v průběhu října, cena se má pohybovat mezi 299 a 349 dolary, což dělá zhruba 7 500 Kč.

Redakční představení Pixelu 4:

Via TheVerge

Diskuze (1) Další článek: ČTÚ radí: Za výpadek sítě můžete u operátora požadovat přiměřenou slevu

Témata článku: Google, Smartphony, Snapdragon, Spekulace, Pixel, Wi-Fi, Únik, Google I/O, Úkaz, Google Store, Google I / O, Telefon, Displej, Nedopatření, Via TheVerge, Full HD +