Pixel 6 experimentálně změří dechovou frekvenci a srdeční tep. A to bez jakýchkoliv speciálních senzorů

Google Pixel 6 se po aktualizaci aplikace Google Fit naučil měřit dechovou frekvenci a srdeční tep. Smartphony si k tomu však nepomáhají žádnými speciálními měřidly. Pokud přijmete fakt, že se jedná o funkce, které nejsou určeny pro lékařskou diagnostiku, vystačíte si s mikrofonem, selfie kamerkou či s jeho zadním fotoaparátem. Toto experimentální měření začalo u stávajících Pixelů fungovat v březnu, nově se tohoto měření dočkají i majitelé Pixelu 6.

Při měření srdečního tepu je třeba držet prst na čočce objektivu, a telefon bude z obrazu analyzovat drobné změny barvy pod kůží. I dřívějších Pixelů byla poblíž přisvětlovací dioda, která prst prosvětlovala, v případě Pixelu 6 je však hlavní foťák a LED dioda na opačných koncích, takže je nutné, abyste měření prováděli v dobře osvětleném prostředí, např. venku. V opačném případě vám telefon nezměří nic nebo výrazně poklesne přesnost naměřených hodnot. Podle zdroje však telefon za dobrého světla naměřil podobné hodnoty jako náramek Fitbit Charge 5.

Google Fit již delší dobu funguje na platformě Wear OS:

K měření dechové frekvence se používá selfie kamerka, mikrofon a analýza obrazu, která identifikuje pohyby hrudníku. Google u obou funkcí uvádí, že se na nich stále pracuje, a že mohou být kdykoliv odstraněny. Je také třeba zmínit, že obě funkce jsou nedílnou součástí aplikace Google Fit, a pouze u Pixelů. Pokud máte smartphone jiné značky, slouží k obdobnému měření srdečního tepu např. aplikace Heart Rate Monitor.

Zdroj 9to5google

Váš názor Další článek: Realme GT Neo 2 jde do prodeje ve třech barvách. Za neonově zelenou variantu připlatíte

Témata článku: Google, , , , , , , , , , Google Pixel 6, Google Pixel 6 Pro, Telefon, F +, Speciální senzor, Aplikace, Hruď, Senzor, Srdeční tep, Heart Rate Monitor,