Pixel 6 má kuriózní chybu. Při rozpoznávání hudby si plete spláchnutí záchodu se zpěvem Adele

Smartphony Pixel od Googlu už delší dobu nabízí integrovanou funkci rozpoznání hrající hudby. Ačkoliv funguje většinou vcelku spolehlivě, uživatelé na fóru Reddit dokazují, že přesnost není úplně stoprocentní.

Jak se někteří pochlubili, občas se stává, že naprosto banální zvuky dokáže telefon zaměnit se známými skladbami. Populárním příspěvkem se stal komentář uživatele, který tvrdí, že mu jeho Google Pixel 6 Pro při splachování záchodu opakovaně ukazuje, že se jedná o píseň britské zpěvačky Adele.

Přestože to může znít úsměvně, ve skutečnosti nejde o nic výjimečného. Podobné služby mají obrovské databáze plné milionů skladeb, které dokáží rozpoznat. Šance, že se najde shoda i s některým podobným zvukem z okolí, je tedy poměrně vysoká. Potvrzuje to ostatně i celé výše uvedené vlákno.

Umělá inteligence hledá spojitosti...

Také další uživatelé ukazují, že rozpoznávání má své limity. Jednomu z nich Pixel 6 Pro rozpoznává zvuk elektrického kartáčku jako soundtrack k filmu Duna. Přidávají se i majitelé starších Pixelů, kteří hlásí jiné podobné kuriozity.

Že se podobné falešné shody dějí právě u Googlu a nikoliv u dalších podobných služeb (Shazam, SoundHound, Musixmatch) je příznačné. Na rozdíl od nich firma nepoužívá pouze porovnávání hudby uložené v databázi s nahrávkou pořízenou přes mikrofon telefonu, ale využívá i vlastní algoritmy pokročilého strojového učení. To je velmi individuální a nevychází jen ze samotných skladeb, ale snaží se ve všech zvucích najít nějaký vzorec.

Díky tomu je na rozdíl od většiny jiných služeb Google schopen rozpoznat skladby i na základě vašeho zpívání, pískání či broukání. Nepotřebuje tak ani slyšet originální skladbu, což je velká výhoda. Druhou stranou mince pak mohou být určité nepřesnosti a také občas nepřímo vyřčený vlastní „názor“ umělé inteligence, že tvorba některých interpretů patří do záchodu...

Nová funkce feature drop pro Pixely:

Diskuze (22) Další článek: Vzpomínáte na LG Wing? Někdo mu utrhl křídlo a používá ho jako kompaktní malý mobil

Témata článku: Google, , , , , , , , , , Hudba, Skladba, Adele, Spláchnutí, Kuriózní chyba, Reddit, Rozpoznávání, Záchod, Zpěv,