Pixel 6 má pomalou čtečku otisků prstů. Google vysvětlil proč, se zlepšovákem ale museli přijít sami uživatelé

S příchodem telefonů Pixel 6 a 6 Pro jsme se konečně u Googlu dočkali čtečky otisků prstů integrované do displeje. Firma totiž dosud používala výhradně čtečky otisků prstů na zádech. Již první uživatelé a recenzenti ale začali velice rychle kritizovat Google za to, že je čtečka u telefonů velmi pomalá ve srovnání s jinými telefony, a to i mnohem levnějšími.

Jeden z uživatelů si stěžoval na Twitteru přímo Googlu s tím, že mu čtečka zlobí takovým stylem, že musí někdy přikládat prst i šestkrát, než se zadaří, a dost mu to kazí jinak skvělý uživatelský zážitek z telefonu. Google zareagoval s vysvětlením, že v případě nových Pixelů využívá k odemykání prstem vylepšené bezpečnostní algoritmy, což ovšem v některých případech znamená delší ověření nebo nutnost přesnějšího přiložení prstu na čtečku.

Zvýšená bezpečnost však rozhodně není pro zpomalenou čtečku omluvou a vzhledem k množství stížností bude firma pravděpodobně stejně nucena přispěchat s opravou. Prozatím si vynalézaví uživatelé poradili sami. Zjistili totiž, že ke zrychlení čtečky pomůže aktivace zvýšené citlivosti na dotyk v nastavení displeje, která je primárně určena pro používání při aplikovaném ochranném sklíčku displeje nebo v rukavicích.

Google Pixel 6 a 6 Pro:

Via: XDA-Developers

Diskuze (25) Další článek: Jednopalcový snímač není jen na okrasu. Takhle fotí a natáčí videa Sony Xperia Pro-I

Témata článku: Google, , , , , , , , Zlepšovák, Poma, Čtečka otisků, Otisk, Otisky prstů, Prst, Čtečka, Telefon, Uživatelé, Pro +, XDA - Developers,