Pixel 6 Pro zabodoval v žebříčku Dxomark. Na iPhone 13 Pro ale těsně nestačil

Nové Google Pixely 6 a 6 Pro nabízí po několika letech výrazný hardwarový posun u fotoaparátů. Vzhledem k tomu, jaká kouzla v minulých letech dokázal Google předvést se 12Mpx snímačem tak byly kolem nových Pixelů velká očekávání. Nyní se vyšší Pro model dostal i do rukou testerů z DxOMark, kde poměrně zabodoval, ovšem ne tolik, jak mnozí možná čekali.

S výsledným hodnocením 135 bodů se aktuálně umístil až na 7. místě, a to 2 body za iPhonem 13 Pro. Na kralující Huawei P50 Pro přitom ztrácí výrazných 9 bodů. Testeři chválili skvělé detaily a hlavně kontrast, který byl vždy pro Pixel typický, ale líbilo se tentokrát i barevné podání. Obrovský posun je zde vidět také v kvalitě videa, které v minulosti nepatřilo zrovna mezi jeho nejsilnější stránky. S dílčím hodnocením 115 bodů tak konečně patří mezi špičku i u videa.

Kde však má telefon trošku rezervy má telefon u ultraširokoúhlého objektivu, kde nemá tak široký záběr jako někteří konkurenti, testerům také vadilo, že výsledná fotka byla často trochu odlišná, než to co viděli původně v hledáčku. Rezervy má i u hloubky ostrosti u portrétních skupinových fotografií.

Google Pixel 6:

Diskuze (5) Další článek: Zde si baterku ještě vyměníte sami. Nový smartphone „Made in Germany“ přináší i další lákadla

Témata článku: Android, Smartphony, Focení mobilem, Fotoaparát, DxOMark, Žebříčky, Fotomobily, Pixel, Google Pixel 6, Google Pixel 6 Pro, Posun, NÉST, Kouzlo, Tester, Pro +, Žebříček, Telefony s Androidem na Heureka.cz