Pixel 7 Pro dostal nový Super Res Zoom. Podívejte se na první ukázkové fotky s až 30× přiblížením

Jednou z největších inovací Pixelu 7 Pro je bezesporu funkce Super Res Zoom. I přesto, že má telefon optické přiblížení na hodnotě 5×, dokáže kombinaci softwaru, hardwaru a strojového učení docílit až 30× hybridního přiblížení. Od 20× přiblížení telefon používá tzv. upscaler, za nímž stojí inovace čipsetu Tensor G2. Od patnáctinásobného přiblížení telefon automaticky aktivuje funkci Zoom Stabilization, takže při focení zoomů nepotřebujete stativ.

Google pár dní po premiéře řady Pixel 7 nasdílel první album s ukázkovými snímky, a výsledné fotografie rozhodně nevypadají nijak špatně. Samozřejmě musíte počítat s tím, že kvalita fotek s maximálním přiblížením má své mouchy, každopádně je vidět, že si se zoomy dá umělá inteligence opravdu dost práce. Google publikoval dvě sady ukázkových fotek, na jedné je vidět One World Trade Center na Manhattanu, na druhé pak most Golden Gate Bridge v San Franciscu.

Klepněte pro větší obrázek
Detail One World Trade Center na Manhattanu

Google dodává, že funkci Super Res Zoom vyvíjí již od roku 2018, a to proto, že uživatelé chtějí povedené zoomové fotky bez toho, aby s sebou museli tahat zrcadlovku. Na druhou stranu je jasné, že funkce bude chtít ještě postupně doladit. Některé zoomové fotky jsou totiž rozmazané, a to přesto, že se nová řada telefonů od Googlu pyšní funkcí Photo Unblur. V případě zoomů však zřejmě není neustále aktivní. 

Představení telefonů Pixel 7 a Pixel 7 Pro:

Zdroj: Google Fotky

Diskuze (22) Další článek: Recenze mobilu Motorola Edge 30 Ultra. Prim hraje 200Mpx foťák a rozumná cena

Témata článku: Google, , , , , Google Pixel 7 Pro, Přiblížení, Funkce, Super +, Zoom, Photo Unblur, F +, Fotka, Manhattan, San Francisco, Telefon