Pixely jsou zase o něco chytřejší. Červnový Feature Drop přidává hudebního skladatele a zesilovač zvuků

  • Google si i na červen připravil speciální update pro Pixely
  • Na zamykací obrazovce se ukáže osoba u domovních dveří
  • Další novinkou je hudební skladatel a vylepšený zesilovač zvuků

Google pokračuje v tradici speciálních měsíčních updatů pro Pixely, a i červnová verze Pixel Feature Dropu má co nabídnout. Hned na úvod je třeba dodat, že aktualizace je dostupná již v těchto chvílích, a to od Pixelu 4 a po nejnovější Pixel 6 a Pixel 6 Pro.

Součástí větší softwarové aktualizace je aplikace Pocket operator, která umožní vytvářet, exportovat a sdílet hudební samply a videoklipy. Namixovanou hudbu ve čtyřech stopách můžete doplnit jedním ze šestnácti audiovizuálních efektů, zvukové samply si přitom vyextrahujete z vlastních natočených videí. Tato aplikace je k dispozici pro Pixel 5 a novější modely od Googlu, na ostatních smartphonech s Androidem aplikace nespustíte.

Klepněte pro větší obrázek
Součástí Pixel Feature Dropu jsou i tři nové tapety s tématikou LGBTQ+

Trvalo to dlouho, ale Pixely konečně dokáží přímo z domovské obrazovky ukázat potvrzení o očkování proti koronaviru. Nečekejte však žádné sofistikované řešení, prakticky se jedná jen o rychlý přístup ke screenshotu potvrzující očkování. I to je však lepší, než nic. Tato „funkce“ je však zatím dostupná jen v několika státech světa. 

Na zamykací obrazovce přibyly i tři další novinky u funkce „At a Glance“. Pokud používáte chytrý zvonek Nest navázaný do ekosystému Google Home či aplikace Nest, přímo na zamykací obrazovce uvidíte, kdo je zrovna u vašich domovních dveří. Nově se počítá i s upozorněním na rozsvícenou diodu či s informacemi o kvalitě ovzduší v místě vašeho pobytu. I tato funkce je však zatím jen omezena jen na tři státy světa.


Nejoblíbenější smartphony od Googlu

Google Pixel 8 8GB/128GB Google Pixel 8 8GB/128GB
nabízí 23 obchodů za ceny od 13 990 Kč
Porovnat ceny
Google Pixel 8 Pro 12GB/128GB Google Pixel 8 Pro 12GB/128GB
nabízí 22 obchodů za ceny od 18 333 Kč
Porovnat ceny
Google Pixel 8A 8GB/128GB Google Pixel 8A 8GB/128GB
nabízí 18 obchodů za ceny od 11 440 Kč
Porovnat ceny
Google Pixel 8 Pro 12GB/256GB Google Pixel 8 Pro 12GB/256GB
nabízí 13 obchodů za ceny od 19 990 Kč
Porovnat ceny

Další oblíbené smartphony od Googlu


Funkce pro zesílení zvuku navržená pro špatně slyšící uživatele se nově dostává z betaverze, a najdete ji u Pixelu 3 a u novějších modelů. Funkce dokáže pomoci algoritmů, nejen zesílit zvuky, které potřebujete (stačí jen namířit fotoaparát na objekt, který chcete zesílit), ale také přepnout na různé režimy. V případě konverzačního módu jsou tak zesíleny jen zvuky osob, zatímco šum na pozadí není nijak zvýrazněn. Google Meet zase dostal filtry, které na pozadí odstíní hluk dopravy či štěkot psa. 

Mezi poslední novinky patří podpora filtrů Real Tone Filters v aplikaci Google Foto či tři nové tapety s tématikou LGBTQ+. Aktualizace se u vašeho Pixelu nabídne automaticky, příp. ji můžete ručně vyhledat přes systémové nastavení.

Červnový Pixel Feature Drop v kostce:

Diskuze (2) Další článek: Nová generace hodinek od Samsungu změní značení. Poprvé změří teplotu, na otočnou lunetu se příliš netěšte

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Google, , , , , , , , , , Google Pixel 4, Google Pixel 4 XL, Google Pixel 5, Google Pixel 6, Google Pixel 6 Pro, Google Pixel 6 Pro 256GB, Aplikace, Google Foto, Stát světa, Glanc, Obrazovka, Chytré, F +, Hudební skladatel, Zesilovač,