Pixely zastaví nabíjení na 80 %. Proč byste tuto funkci měli chtít i na svém telefonu?

Google nedávno potichu vypustil mezi Pixel novou funkci týkající se optimalizace baterie. Ta ve specifických případech nastaví limit nabíjení na 80 %, přes který telefon nabíjení dále nepustí. Daný limit souvisí s nabíjecími cykly baterie a také rychlostí dobíjení, která je u většiny telefonů do zhruba 80 % kapacity nejvyšší díky využití maximálního výkonu.

Podobnou funkci nabízí i další výrobci, bohužel u Googlu ji nenaleznete nikde v nastavení, ale aktivuje se zcela automaticky v případech, kdy je telefon pod velkou energetickou zátěží (například při hraní her), kde by neustálé nabíjení a vybíjení nemělo pozitivní vliv pro životnost baterky. Druhým scénářem, kdy se funkce aktivuje, je telefon připojený k nabíječce více než 4 dny v kuse.

Funkce je dostupná na Pixelech 3 a vyšších, které mají předinstalovaný Android 11. Dobré zmínit, že jde o dodatečnou funkci, která nijak nesouvisí s funkcí adaptivního nabíjení. To si odbylo premiéru s Pixelem 4.

Xiaomi ukázalo technologii 200W nabíjení:

Diskuze (58) Další článek: Oppo nastínilo svoji vizi 6G sítí. Řídit se budou samy pomocí umělé inteligence

Témata článku: Android, Smartphony, Technologie, Baterie, Pixel, Výdrž, Nabíjení, Limit, Funkce, F +, Telefon, Pro +, Telefony s Androidem na Heureka.cz