Dítě pláče? Někdo zvonil? iPhone vás upozorní na zvuky okolí. Poradíme jak

Znáte také tu situaci, kdy máte sluchátka v uších, hudbu nahlas a přeslechnete, že u vás zvonil zvonek, někdo klepal na dveře nebo jen vedle brečí dítě nebo štěká pes? Ještě palčivější téma je to pro lidi, kteří mají problémy se sluchem.  Přesně v těchto situacích může být váš iPhone velkým pomocníkem a možná to ani nevíte.

Před nějakou dobou totiž Apple do iOS přidal funkci rozpoznávání zvuků v okolí. Funkce je dostupná v rámci sekce Zpřístupnění a najde v ní sadu různých zvuků, které umělá inteligence v iPhonu dokáže rozpoznat. Kromě výše zmíněných zvuků včetně požáru, sirény, tříštěný skla, vařící se vodu v konvici a dalších zvuků.

Aktivovat je nutné každý zvuk zvlášť po jednom. Poté telefon bude aktivně naslouchat okolí a pokud patřičný zvuk rozpozná, vyskočí vám notifikace na telefonu případně hodinkách Apple Watch. Z telefonu se tak může stát takový malý hlídač vaší domácnosti.

Představení iPhonu 13 Pro:

Diskuze (4) Další článek: Aplikace Tečka vás nově upozorní na posilovací dávku, zmizely i duplicitní certifikáty

Témata článku: Apple, iPhone, iOS, Mobilní aplikace, Apple Watch, Umělá inteligence, Chytrý telefon, Hlasové ovládání, Pro rodiče, Pro děti, Zvuk, Pes, Okolí, Sluchátko, Telefon, Hudba, SadVybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Recenze venkovní IP kamery TP-Link Tapo C310. Odolá nepřízni a vidí i ve tmě

Recenze venkovní IP kamery TP-Link Tapo C310. Odolá nepřízni a vidí i ve tmě

Kamery Tapo jsou zajímavé svou cenou, funkcionalitou, ale i jednoduchostí. Stejně je tomu i u modelu, který je určený pro provoz ve venkovním prostředí, aby vám mohl ohlídat třeba dům či chatu.

Antonín Trčálek
KameraBezpečnost
Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android
Další postrach lidských překladatelů. Český CUBBITT má být přesnější než člověk

Další postrach lidských překladatelů. Český CUBBITT má být přesnější než člověk

** Na MFF UK vyvíjejí překladač postavený na neuronových sítích ** Podle slepého testu je lepší než Google Translator ** Překlad má být dokonce přesnější než od lidí

Lukáš Václavík
Překladače celých větPřekladačStrojové učení