Po selfie kameře dostalo ZTE pod displej také Face ID

Společnost ZTE představila 3D systém pro rozpoznávání obličeje, který lze schovat do displeje, přímo pod jeho pixely. Stejná firma to samé udělala se selfie kamerou, ale řešení nás příliš nenadchlo:

I nová technologie slouží jako selfie kamera a pořizuje běžné snímky, ale zabezpečení zvedá na vyšší level srovnatelný s Apple FaceID. Projektor, který ozáří obličej uživatele kvůli vytvoření 3D modelu, má teď 10× více bodů, a tedy větší přesnost, lepší úroveň zabezpečení.

Zlepšit se má i maskování oblasti displeje, pod kterou je objektiv schovaný, u současného modelu je vidět docela výrazně. Zvedla se zde hustota pixelů z 200 na 400 ppi a zýšila se obnovovací frekvence na 120 Hz. ZTE tvrdí, že systém je dostatečně bezpečný pro ověření mobilních plateb, bude také podporovat 3D modelování nebo autoportréty v kombinaci s rozšířenou realitou.

Očekává se, že poprvé se nová technologie ukáže v připravovaném smartphonu ZTE Axon 30 Pro.

Via Engadget

Diskuze (7) Další článek: Vodafone po 10 letech ukončil program ČD Bonus a s ním i výhodné tarify Nabito

Témata článku: ZTE, Technologie, Face ID, Selfie, Axon, Selfie v displeji, Mobilní platba, Via Engadget, Modelování, Dostál, Displej, Kamera, DOS, Dostal, ZTE axon