Počítačový virus narušil výrobu TSMC. Opozdí se čipsety A12 pro nové iPhony?

Taiwanského výrobce čipsetů TSMC zasáhla o víkendu nevídaná věc. Jeho počítačová síť byla napadena agresivním virem, který dokonce ochromil i samotnou výrobu čipsetů. Podle zástupců společnosti bylo TSMC virem cíleně napadeno již několikrát, vůbec poprvé však došlo na zasažení výrobních linek. Osobu zodpovědnou za napadení, se najít zatím nepodařilo.

Událost se stala v sobotu 4. srpna nad ránem, zatím neznámý virus zastavil celou výrobu. Část provozu byla obnovena již za několik hodin, v neděli 5. srpna byla výroba obnovena již na 80 %. Veškeré provozy TSMC opět zprovoznilo až dnes, tj. v pondělí.

A protože je TSMC výhradním dodavatelem čipsetů Apple A12 pro nové iPhony, vzbudily problémy počítačové sítě oprávněné obavy o možném posunutí dostupnosti nových iPhonů. Výrobce se k tomu zatím nevyjádřil. Hovoří se jen o tom, že dvoudenní výpadek bude mít za následek snížení očekávaných výnosů ze třetího čtvrtletí letošního roku o 3 procenta.

Představení společnosti TSMC (zdroj):

Zdroj Bloomberg

Diskuze (5) Další článek: Samsung Galaxy Note 9 a hodinky Galaxy Watch: na povrch vyplouvají zajímavé detaily

Témata článku: , , , , , , Vir, Třetí čtvrtletí, Oprávněná obava, Následek, Tchajwanský výrobce, Výroba, Počítačová síť, Nov, Čipset, Zasazení, Výrobní linka, Počítačový vir, Výrobce, Pro +, Napadení, Výhradní dodavatel, Bloomberg, Letošní rok