PocketMusic: ten pravý přehrávač hudby pro Pocket PC

Pro kapesní počítače na platformě Pocket PC existuje několik kvalitních přehrávačů hudebních souborů. PocketMusic můžeme v tuto chvíli s klidným svědomím prohlásit za špičku ve svém oboru.
PocketMusic: ten pravý přehrávač hudby pro Pocket PC

Kapesní počítače na platformě Pocket PC vynikají nad ostatními platformami silnou podporou multimédií. Ve spojení s dnes běžně dostupnými velkokapacitními paměťovými kartami se může vaše PDA proměnit v kvalitní přehrávač hudby. Praktické využití této vlastnosti musím ponechat na každém z vás. Někdo hudbu rád má a cestou ze/do školy či práce si nějakou oblíbenou písničku pustí, jiný využije jen PIM aplikace, email či internet. Patříte-li do první skupiny, jistě vás následující řádky zaujmou. Podíváme se na nový Mp3 přehrávač PocketMusic. Hned z počátku vám prozradím, že je program zdarma.

Kde hledat: PocketMusic je ke stažení na stránce výrobce. Po stažení souboru (368 kB) si program nainstalujte a spusťte. Tvůrce programu vyžaduje bezplatnou registraci – učiňte tak na stránce www.pocketmind.com/reg.htm. PocketMusic si v PDA ukousne 446,5 kB paměti.


Je to WinAmp, není to WinAmp...

Designéři programu PocketMusic hledali inspiraci v nejrozšířenějším „stolním“ přehrávači hudebních souborů – WinAmpu. No uznejte – jako by si z oka vypadli:

Klepněte pro větší obrázek

PocketMusic je rozdělen do tří částí. Nejvýše je samotný přehrávač s obvyklými tlačítky a posuvníky. Nechybí tlačítka pro opakování playlistu, náhodný výběr skladby a de/aktivaci oken ekvalizeru a playlistu. Za zmínku stojí posuvník vyvážení levého a pravého kanálu – nefunguje. Zato posuvník hlasitosti funguje nad očekávání skvěle! Jistě jste si při přehrávání hudby nebo videa (snad u všech programů) povšimli, že lze hlasitost měnit jen ve skocích a nikoli plynule. Osobně jsem poslouchal hudbu ve Windows Media Playeru „se špunty“ na nejnižší stupeň hlasitosti. Ten sice byl příliš tichý, druhý stupeň však zavrhly mé ušní bubínky. PocketMusic umí upravovat hlasitost plynule – přesně tak, jak jsme zvyklí ze stolních počítačů. Parádička!

Nejsme ošizeni ani o příjemné detaily jako rotující název písně, poskakující čárkový ekvalizér či pravdivé hodnoty bitrate a vzorková frekvence dané skladby.

Zvukový ekvalizér

Většina dnešních kapesních počítačů nabízí (na své možnosti) kvalitní zvukový výstup. Máte-li však horší sluchátka (třeba známé „špunty“) můžete postrádat u některých nahrávek (zejména) zvuky v nízkém pásmu. Ekvalizér Pocket Musicu je nachlup stejný tomu z WinAmpu a stejně i funguje. Hodnoty lze sice měnit velmi „jemně“, rozdíl ve zvuku se však projeví vcelku zřetelně. S nastavením a ideálním vyladěním si musíte dát na čas.

Klepněte pro větší obrázek

Playlist a seznamy písní

I playlist je nachlup stejný, jako u stolního WinAmpu. Stejné je rozložení i funkce jednotlivých tlačítek. Vyhledávání a přidávání písniček probíhá zajímavým způsobem: Chcete-li do playlistu vložit píseň, zmáčknete tlačítko se znakem +, načež se objeví stromová struktura.

Klepněte pro větší obrázek   Klepněte pro větší obrázek

U každé položky je malé zatrhávací okénko. Zatržením tohoto okénka u daného adresáře vložíte všechny písně v tomto adresáři a vnořených podadresářích. Na tento systém si velmi rychle zvyknete. Jestliže chcete vložit do seznamu všechny písně z kapesního počítače, zatrhněte políčko u kořenové složky a program prohledá celé PDA. Jednoduché a hlavně rychlé. PocketMusic podporuje seznamy „playlisty“ ve formátu *.m3u, který užíváme i se stolním WinAmpem. Vězte, že jsou playlistové soubory vytvořené v PocketMusic i WinAmpu vzájemně kompatibilní.

Drobky

Přehrávání písní můžeme samozřejmě ovládat pomocí hardwarových tlačítek, vyjma ovládání hlasitosti, což je škoda. Nezapomeňte přiřadit tlačítku i funkci Display On/Off: při přehrávání písně můžete zcela vypnout displej a šetřit tak drahocennou energii. Přehrávání hudby kapesní počítač nijak výrazně nezatěžuje. Při poslechu můžete číst dokumenty, surfovat na internetu či vyřizovat poštu.

Umí? Umí!

PocketMusic si poradí s empétrojkama v jakémkoli běžně užívaném datovém toku, nezaskočí jej ani VBR. Zapomenout však musíme na podporu formátu WMA, Mp3 PRO i stále oblíbenějšího formátu Ogg Vorbis. PocketMusic podporuje i standardní „WinAmpovské“ skiny, úpravu ID3 Tagů a pokročilý správce playlistů. Tyto funkce však podporuje až placená verze za 19,95 dolarů. Program PocketMusic je opravu kvalitním kouskem softwaru, až je s podivem, že je nabízen zdarma. Za bezplatnou registraci rozhodně stojí!

Diskuze (6) Další článek: Eurotel: ceny sad Go a mobilů na únor

Témata článku: Smartphony, Windows, Software pro mobily, Pře, Hud, Pocket, Pokročilý správce, PřehrávačVybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

** Už několik měsíců platí nová daňová pravidla pro zásilky nejen z Asie ** Tkaničky z AliExpressu mohou být stále laciné ** Musíte ale zvolit správného dopravce, jinak poště zaplatíte 150 Kč

Jakub Čížek
E-shopyAliExpress
Hity na cestě. Jaké hry si zahrajete v prosinci 2021: Halo Infinite, Solar Ash a další

Hity na cestě. Jaké hry si zahrajete v prosinci 2021: Halo Infinite, Solar Ash a další

Na závěr roku letos moc velkých pecek nemáme. Čeká nás pořádně nabitý závěr zimy a začátek jara a v mezičase můžete dát šanci některým z menších kousků.

Martin Nahodil
Agenda
Vybrali jsme 15 smartphonů s nejlepším poměrem ceny a výkonu. Pod stromečkem udělají radost

Vybrali jsme 15 smartphonů s nejlepším poměrem ceny a výkonu. Pod stromečkem udělají radost

** Hledáme smartphone, který nestojí jmění, ale přitom je kvalitní ** Podle hlediska ceny a výkonu jsme vybrali 15 nejvýhodnějších modelů ** Připravte si šest až třináct tisíc korun

Jan Láska
Střední třídaSmartphonyNákup a ceny
Nejlepší herní notebooky i pracovní stroje pod stromeček. Nemusíte platit ranec, abyste si užili kvalitu

Nejlepší herní notebooky i pracovní stroje pod stromeček. Nemusíte platit ranec, abyste si užili kvalitu

Výborné notebooky najdete už kousek nad hranicí 20 tisíc, přičemž dražší stroje nabídnou nejen vyšší výkon, ale i lepší provedení. Hlavně si už můžete vybírat notebook přímo na míru konkrétním požadavkům.

Tomáš Holčík
Notebooky
Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android
Vybrali jsme 15 výborných levných smartphonů pod stromeček. Jsou čím dál lepší

Vybrali jsme 15 výborných levných smartphonů pod stromeček. Jsou čím dál lepší

** Levné smartphony se už dávno staly spotřebním zbožím ** Použitelný telefon se dá koupit už za dva tisíce korun ** Vůbec poprvé se do výběru dostaly telefony s 5G

Martin Miksa
Nižší třída
Nový deníček ze závodů Gran Turismo 7 přibližuje vzhled vozů a jejich grafiku

Nový deníček ze závodů Gran Turismo 7 přibližuje vzhled vozů a jejich grafiku

Závodní vozy byly polepeny reklamou už odnepaměti. Nový deníček se soustředí právě na polepy.

Michal Maliarov
Gran Turismo 7Video
Vybrali jsme 17 nejlepších chytrých hodinek a náramků pod stromeček. Začínají už na tisícovce

Vybrali jsme 17 nejlepších chytrých hodinek a náramků pod stromeček. Začínají už na tisícovce

** Nositelnosti jsou specifická kategorie, vybírají se jinak než mobily ** Co model, to charakter, unikátní mix vlastností, parametrů a funkcí ** Vybírejte od jednoduchého náramku po našlapané sporttestery

Martin Chroust
Hodinky