Poco X3 Pro se ukáže 30. března, výbavou naváže na úspěšný model F1

Značka Poco, spadající pod křídla čínského výrobce Xiaomi, stihla během své krátké existence uvést na trh několik zajímavých telefonů. Na úterý 30. března chystá další premiéru – novinka ponese označení Poco X3 Pro, z designového hlediska naváže na Poco X3 a po hardwarové stránce na Poco F1.

Jak lze očekávat z přívlastku „Pro“, mělo by se jednat o vylepšenou verzi úspěšného modelu střední třídy. Novinka poutá značnou pozornost, takže sociální sítě i oborové weby doslova plní jeden únik za druhým.

Jednovaječná dvojčata

Například Ishan Agarwal publikoval na Twitteru údajné rendery, ze kterých plyne, že Poco X3 Pro bude dostupný ve třech barvách: černé („Phantom Black“), bronzové („Metal Bronze“) a modré („Frost Blue“). Telefon je na pohled prakticky k nerozeznání od modelu X3.

V kruhovém modulu na zadní straně budou do kříže situovány čtyři fotoaparáty, doplněné LED bleskem – ten hlavní by měl mít rozlišení 48 Mpx, dále lze očekávat širokoúhlý foťák, makro a hloubkový snímač. Chybět nebude ani rozměrné logo POCO, které rozděluje zákazníky na dva nesmiřitelné tábory – zatímco jedněm se líbí, druhým připadá zbytečně výrazné.

Klepněte pro větší obrázek 
Údajný render Poco X3 Pro

Z obrázku dále vyplývá, že telefon bude mít čtečku otisků prstů integrovanou v tlačítku pro zapnutí/vypnutí, což je osvědčené řešení, jež výrobce použil u mnoha dalších svých telefonů. Přední fotoaparát bude umístěn v průstřelu uprostřed horní části obrazovky.

Hardware je zatím otázkou

Další parametry jsou zatím ve fázi spekulací. Srdcem by měl být dosud nepředstavený osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 860. Z hlediska hardwarové výbavy lze předpokládat přinejmenším dvě kombinace operační paměti a interního úložiště: 6+128 a 8+256 GB.

Klepněte pro větší obrázek 
Co Poco představí 30. března?

Dalším lákadlem může být obrazovka s obnovovací frekvencí 120 Hz, která by měla přinést plynulejší překreslování obsahu. Největším otazníkem v tomto směru je, zda výrobce vsadí na levnější LCD displej, nebo – třeba po vzoru Redmi Note 10 – nabídne AMOLED.

Indická pobočka Poco již na Twitteru avizovala akci, která se má konat 30. března. Láká na slogan „Jen Poco může porazit Poco“ a slibuje zajímavý poměr ceny a výkonu. Na jiném účtu ale Poco ohlašuje „největší představení“, které má proběhnout již 22. března.

Diskuze (14) Další článek: Google umí mobilem změřit tep a dech. Jedna funkce nás zklamala, druhá nadchla

Témata článku: Android, Smartphony, Fotoaparát, Xiaomi, Twitter, Poco, Pocophone, Překreslování, F +, Qualcomm Snapdragon, Pouť, Telefon, Ishan Agarwal, Výrobce, Březen, Výbava, Phantom Black, Pro +, Model, Úspěšný model, Úkaz, Mobilní telefony Xiaomi na Heureka.cz