Podívejte se, jak umělá inteligence v Huawei Mate 10 Pro řídí sporťák Porsche Panamera

Podívejte se, jak umělá inteligence v Huawei Mate 10 Pro řídí sporťák Porsche Panamera

Umělá inteligence ve smartphonech, to je jedna z aktuálních magických formulí v mobilním byznysu. Tzv. „AI“ (Artificial Intelligence) už dnes podporují mobilní procesory Applu, Qualcommu, Samsungu, ale jedním z prvních komerčně dostupných byl Kirin 970 osazený v Huawei Mate 10 Pro. A když se mluví o umělé inteligenci v mobilu, nejčastěji padá otázka – k čemu je to vlastně dobré?

Umělá inteligence, potažmo strojové učení, sleduje na základě vašich návyků to, co s telefonem pravidelně děláte a podle toho přizpůsobuje různá nastavení nebo nabízí relevantní informace. Vedle toho ale může pomocí veškerých svých dostupných senzorů (kamery, mikrofony, GPS, polohová a pohybová čidla) sledovat okolí a na základě svého vysokého výpočetního výkonu získaná data přepočítat v užitečné informace. Huawei ukazuje, že jeho Mate 10 Pro je dost silný a rychlý na to, aby ovládal řízení sportovního Porsche Panamera.

Telefon musí v tomto režimu zpracovávat opravdu velké množství vizuálních dat a okamžitě je vyhodnocovat. V případě jedoucího automobilu se navíc vše děje ve vysoké rychlosti, proto na omyly není prostor. Důležité je zejména rozpoznávání tvarů a objektů – profil vozovky, zatáčky, překážky – ale také predikce pohybu (např. u dalších automobilů před námi). AI musí vyhodnotit, zda jde o překážku, kterou lze přejet (např. malý předmět na vozovce) nebo je potřeba ji objet (např. zvíře).

V tomto videu jde samozřejmě pouze o demo, ale vize, kterou se bude AI ubírat, je jasně narýsovaná. V blízké budoucnosti nasedneme do autonomního automobilu, vložíme smartphone do ovládací konzole a o zbytek se postará umělá inteligence. Telefon bude bez ptaní vědět, že chcete jet z práce domů, předá info řídicímu systému, ten vybere nejvhodnější trasu a postará se o hladký průběh cesty až do cíle. Lákavá představa, že?

Diskuze (2) Další článek: Co je vlastně 5G? Tady je 5 jednoduchých odpovědí

Témata článku: Huawei, Technologie, Qualcomm, Umělá inteligence, Kirin, AI, Chytré auto, Huawei Mate 10 Pro, Pan, Vizuální data, Relevantní informace, Sporťák, #Huawei, Lákavá představa, Artificial Intelligence, Dostupný senzor, Blízká budoucnost, Strojové učení, Jedoucí auto, Inteligence, Telefon, Získané data, Užitečná informace, Velké množství, Huawei Mate


Určitě si přečtěte