Podnikatel roku? Vzal obyčejnou USB paměť, prohlásil ji za ochranu před 5G a 56krát zvedl cenu

Víte, co je chucpe? Výraz z jazyka jidiš, který znamená bezskrupulózní drzost. Wiki uvádí krásný příklad: Chucpe je, když mladík souzený pro vraždu svých rodičů žádá soud o shovívavost, protože je sirotek. A další ukázkový příklad chucpe teď máme v mobilním světě.

V Británii to začalo konspirační teorií, podle které 5G sítě šíří nákazu COVID-19. Pokračovalo to zapalováním vysílačů, rostoucí paranoiou mezi lidmi a snahou oficiálních míst názorně vysvětlit, že 5G opravdu viry nešíří. A pak se přidal jeden vychytralý podnikavec, který se rozhodl na hysterii neinformovaných lidí vydělat.

Začal prodávat 5G Bio Shield, malé zařízení s USB konektorem, které slibuje ochránit své uživatele před všemi negativními vlivy 5G sítí. Úžasný je i popis z produktové stránky: „5GBioShield USB Key poskytuje ochranu pro váš domov a rodinu díky nositelnému holografickému kvantovému nanovrstvému katalyzátoru. Můžete jej nosit nebo umístit poblíž smartphonu či jiného zařízení, které emituje radiaci nebo EMF. Dosah je 8 nebo 40 metrů.“

Nemusím snad vysvětlovat, že je to jen snůška nesmyslů. A potvrdili to i Pen Test Partners, kteří zařízení rozebrali a zjistili, že jde o úplně obyčejnou USB paměť v ceně 5 liber (asi 150 Kč). Dokonce našli službu, která tyhle „flešky“ prodává a za příplatek je opatří nálepkou podle přání. Přesně to udělal náš podnikavec, výsledek pojmenoval 5G Bio Shield a opatřil cenovkou 283 liber (asi 8 500 Kč).

Ukázková definice chucpe. 5G Bio Shield je zařízení, které vás neochrání před neexistujícím rizikem. Podvod na hlupáky, kteří věří nesmyslu.

Sítě 5G

5G je zkratka pro bezdrátové sítě páté generace. Mají kratší odezvu, vyšší přenosové rychlosti, kapacitu a variabilitu. Jsou vyvíjené tak, aby zvládaly širokopásmové připojení miliónů lidí a strojů v metropolích, energeticky nenáročné senzory, které s jedinou baterií vydrží roky, a cokoliv mezi tím.

Ve světě začalo hromadné spouštění 5G sítí v roce 2019, start 5G v Česku byl opožděný. Nejvýznamnějšími vývojáři 5G technologií a výrobci síťových komponent jsou Huawei, Nokia, Ericsson a Samsung.

Diskuze (39) Další článek: T-Mobile propaguje své online prodejní kanály. Ke smlouvě dá neomezená data na měsíc zdarma

Témata článku: , , , , , Pro +, Zařízení, Chucpe, USB, Engineer, Key, Drzost, Podnikavec, Engineering, Velká Británie, EMF