Pokémon Go: Zajímavosti, triky, cheaty a návod, jak se trendu ubránit

Mobilní svět má nový fenomén. Poradíme vám, jak se hře Pokémon Go dostat pod kůži a máme radu i pro případ, že jste na ně alergičtí.
Pokémon Go: Zajímavosti, triky, cheaty a návod, jak se trendu ubránit

Fenomén, jiný výraz pro to není. Hry Pokémon Go jsou plné sociální sítě, odborníci na kde co se předhánějí, aby nám vysvětlili, proč právě tahle hra uspěla mezi statisíci jiných.

Zahrajte si Pokémon Go, i když to oficiálně nejde

Kámen úrazu je ale zatím s dostupností hry. V ČR totiž není oficiálně dostupná pro iOS, ani pro Android. V obou případech si ale můžete pomoci. U iTunes je třeba odhlásit se a změnit region na USA či Austrálii, v případě Androidu si můžete zde stáhnout instalační balíček a ručně jej nainstalovat.

Herní tipy a triky

Web AllNight.com sestavil seznam 15 herních tipů, které pomohou každému fanouškovi Pokémon Go. Z nejzajímavějších jmenujme například stažení off-line map za účelem snížení spotřeby baterie a mobilních dat, vývoj Pokémona kvůli doplnění zdraví či odmítnutí tří počátečních Pokémonů, díky čemuž se objeví notoricky známý Pikachu.

Chytá už i izraelský prezident

Pokémon Go není jen záležitostí náctiletých. Dokazuje to i příspěvek izraelského prezidenta na Facebooku. Publikoval fotografii prezidentského paláce zachycenou prostřednictvím chytlavé hry. Volný překlad komentáře znamená: „Zavolejte někdo ochranku.“

Apple může na hře vydělávat více než Nintendo

Vývojářům se část z příjmů z aplikací v Apple App Storu nebo Google Play strhává ve prospěch Applu, resp. Googlu. Analytik David Gibson ze společnosti Macquarie Capital Securities tvrdí, že Apple může na nových Pokémonech vydělávat více než jejich vývojář, v tomto případě společnost Nintendo.

„Předpokládáme, že ze 100 jednotek vydělaných v App Store připadá 30 Applu, 30 firmě Niantic, 30 společnosti Pokémon a 10 Nintendu. Je ale nutné dodat, že Nintendo vlastní třetinu společnosti Pokémon, odkud rovněž přichází část zisku,“ říká Gibson. V úvahu pochopitelně nelze brát ani výdělek z Google Play, ze kterého Apple pochopitelně nic nedostává.

Klepněte pro větší obrázek
Když se vaše žena chystá rodit a objeví se Pokémon, tak ho musíte chytit hodně nenápadně.
Pokémon Go vstupuje do lidové tvořivosti a plní sociální sítě (obr.: Imgur)

HoloLens a petice za mobilní Windows

Šéf společnosti Niantic (stojí za vývojem aplikace) John Hanke se nechal slyšet, že hra se možná v budoucnu dočká i verze pro VR headsety. Hned se vyrojily spekulace, že by to mohlo znamenat podporu pro Microsoft HoloLens.

Nového fenoménu se chtějí zúčastnit i majitelé operačních systémů od Microsoftu, a tak už existuje petice za Pokémon Go na Windows 10 a Windows 10 Mobile. V době psaní článku se počet podpisů překročil 60 tisíc. Některým nadšencům se však do vydání čekat nechce, proto si našli jiný způsob hraní:

Na počítači či z pohodlí gauče

Pokémon Go není dostupný pro PC, ale jeden neoficiální způsob ukázal Travis D na YouTube. Jen pozor, instalace zabere asi 20 minut a hra není příliš stabilní.

Použít falešné GPS souřadnice je přitom možné i na smartphonech. Dodejme ale, že takové oklamání aplikace může vyústit v ban (zamezení přístupu k účtu). Nemluvě o tom, že vyhýbání se pohybu tímto, nebo jiným způsobem odporuje základní myšlence hry.

Klepněte pro větší obrázek
Trocha snahy a Pokémony může místo vás nahánět drone (obr.: hyperion995, Reddit)

Nechcete o Pokémonech ani slyšet?

Pokud vás celá „PokéMánie“ nezajímá a otravuje, nemusíte jen pasivně čekat, až celosvětové šílenství pomine. Částečným řešením mohou být doplňky do prohlížeče, které se postarají o skrývání příspěvků obsahující zmínku o Pokémonech.

Jedním z nich je doplněk pro Google Chrome s názvem Pokémon Go Away (video výše). Funguje na sítích Facebook, Twitter a 9GAG, kde zablokuje všechny příspěvky obsahující slovo Pokémon. Na podobném principu funguje také Pokemon NO, který však pracuje na celém webu. Vyfiltruje tak například weby z vyhledávání na Googlu nebo články, které se nového fenoménu týkají.

Zádrhelem je samozřejmě čeština a skloňování, neboť doplňky detekují pouze 1. pád. Občas vám nějaký ten Pokémon na zeď přeci jen pronikne.

Diskuze (19) Další článek: Huawei představil v Číně smartphone, který do světa půjde zřejmě jako G9. Má foťák s optickou stabilizací

Témata článku: Mobilní aplikace, Návody, Mobilní hry, Zajímavosti, Pokémon GO, Google Chrome, GiB, Zajímavost, Jak, Výdělek, Návod, Ubrani, Trik, John Hank, John Hanke, Pikachu, Apple APP store, Pokémon, Apple APP stor, Nový pokémon, The Pokémon Company, Gauč, Microsoft HoloLens, TRI, TrendPozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

** Už několik měsíců platí nová daňová pravidla pro zásilky nejen z Asie ** Tkaničky z AliExpressu mohou být stále laciné ** Musíte ale zvolit správného dopravce, jinak poště zaplatíte 150 Kč

Jakub Čížek
E-shopyAliExpress
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment