Politika znovu ovlivňuje technologie. Motorola zrušila v Číně premiéru nového Razru 45 minut před začátkem

  • Politika dnes zrušila představení dvou novinek od Motoroly
  • Může za to zřejmě chystaná návštěva Nancy Pelosiové na Tchaj-wanu
  • Uvedení nového Razru a 200Mpx smartphonu se tak odkládá

Motorola měla dnes v plánu den „D“. V Pekingu se chystala tisková konference, na které mělo dojít k představení skládací Motoroly Razr 2022 a také 200Mpx fotomobilu, jemuž se už několik měsíců přezdívá „Frontier“. Tento model se měl na čínský trh dostat pod názvem Moto X30 Pro. Jenže necelou hodinu před akcí zazněl jasný pokyn – konec, dnes se nic představovat nebude!

Do světa mobilních technologií po několika letech amerických sankcí na čínské firmy (nejznámější je případ Huawei) znovu promluvila politika – konkrétně napjaté americko-čínské vztahy. Na tomto výbušném půdorysu je také stejně narýsováno partnerství americké Motoroly, která je dceřinou společností čínského Lenova. A právě dnes existuje možnost, že by se předsedkyně americké sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiová mohla vydat na Tchaj-wan a v očích komunistických čínských vůdců tak symbolicky popřít politiku jedné Číny. K tomu jako kulisa logicky nemůže probíhat premiéra produktů známé americké firmy v čínské metropoli...

Motorola to v dnešní době rozhodně nemá jednoduché. Původně americká firma a značka zároveň dnes spadá pod čínské Lenovo, a tak i při běžném fungování musí firmy dodržovat pravidla či sankce, které uvalila americká administrativa na čínské firmy. Lenova se naštěstí žádné větší embargo netýkalo a tak se dá říci, že spolupráce obou značek dosud fungovala bez problémů, ovšem chystaná cesta americké šéfky sněmovny reprezentantů, Nancy Pelosiové, na Taiwan, jehož samostatnost Čína neuznává, vyostřila vztahy všech zemí v regionu na maximum. 

Klepněte pro větší obrázek
Jeden z plakátů lákajících na dnešní premiéru dvou topmodelů značky Motorola

Let Pelosiové se navíc stane nejsledovanějším letem historie na webu flightradar24. V jednu chvíli jej sledovalo přes 300 tisíc uživatelů. Zájem byl ale zřejmě ještě větší, proto webové stránky spadly, a detaily letů SPAR19 a SPAR20 jsou neznámé. Jediný funkční monitoring letu je na twitteru FR24, kde polohu letadla sdílejí sami uživatelé, kterým služba ještě funguje.

Klepněte pro větší obrázek
Sledování letadla Nancy Pelosiové je dnes hlavním bodem programu, v jednu chvíli jej sledovalo přes 339 tisíc lidé. V Číně jej však údajně živě sleduje až 30 milionů uživatelů..

Promarněná šance

Motorola na dnešní akci v Číně lákala ve velkém stylu, mělo dojít k představení špičkové skládací Motoroly, která spadá do legendární rodiny Razr. Véčko mělo mít podle spekulací špičkový hardware, takže se očekávalo, že novinka bude přímo konkurovat véčkům od Samsungu. Představení nové generace Flipu je v plánu až 10. srpna, a tak mohla Motorola Jihokorejcům „vypálit rybník“.

Designový teaser Motoroly Moto Razr 2022:

Prakticky to stejné platí o prvním 200Mpx fotomobilu, jímž se měla stát Motorola X30 Pro. Čínské premiéry doslova světového významu dnes musely dát přednost politickému pletichaření ohledně možné americké návštěvy na Tchaj-wanu. O této cestě se ale spekulovalo hodně dopředu, a tak je zarážející zrušení představovací akce 45 minut před jejím avizovaným startem.

Motorola měla v té době venku všechny lákací příspěvky i videa, která tak (prozatím) přijdou vniveč. Motorola se na čínském Weibu omluvila za zrušení akce s tím, že nový termín bude znám v následujících dnech. 

Klepněte pro větší obrázek
Motorola Moto Razr 2022 má velký vnější displej, představení telefonu se však odkládá na neurčito

Motorola Moto Razr 2022 má do výbavy dostat velký vnější displej, který vyplní dvojitý fotoaparát. Uvnitř zase bude čekat velký skládací displej, který by měl mít rámečky po všech stranách stejné. Z designového pohledu tak konečně zmizí výrazná brada pod displejem. A výkon? O ten se postará špičkový Snapdragon 8+ Gen 1, přísun energie zajistí 3 500mAh baterie. Veškeré další technické specifikace telefonu jsou zatím jen neověřené spekulace.

Motorola Moto X30 Pro má být vůbec prvním fotomobilem na světě, který bude osazen 200Mpx fotoaparátem. Telefon měl být oznámen již v červenci, nakonec byla premiéra odložena na srpen. A jak to dopadlo, vidíte sami. Na svou zářivou premiéru si tento telefon bude muset ještě nějakou dobu počkat.

Poslední teaser týkající se „dnešního představení“ Razru:

Diskuze (8) Další článek: OnePlus Nord CE 5G výhodněji než kdy dřív. Amazon jej prodává o 1500 Kč levněji než české e-shopy

Témata článku: Lenovo, Motorola, , , , , , , , , , , , Nancy, Motorola Motto, Představení, Návštěva, Nancy Pelosiová, Tchaj-wan, Peking, Razru,