Polovina dotázaných Američanů neví, jaký model iPhonu aktuálně používají

Američané jsou světu zase tak trochu pro smích. V průzkumu, který publikovala společnost prodávající bazarové a repasované telefony, vyšly najevo dost zajímavé výsledky . Zhruba třetina dotázaných američanů např. v průzkumu tvrdila, že jejich telefon podporuje sítě 5G. V USA se přitom ještě žádný smartphone s 5G modemem oficiálně neprodává.

Amerika je bašta iPhonů. V průměru více než polovina dotázaných iPhonistů nevěděla, jaký je název modelu, který aktuálně používají. Nejhůře na tom byl iPhone XR (název vědělo jen 44 % dotázaných), nejlépe pak iPhone XS (57,64 % dotazaných). V tomto testu však prvenství sebral Galaxy S9+, u nějž se do přesného názvu telefon strefilo 71,32 % účastníků průzkumu. Zahraniční zdroje to však přičítají marketingovým kampaním Samsungu, které využívaly tiskové fotky telefonu s obří číslovkou devět. Pokud by na displeji nebyla, je pravděpodobné, že by byly výsledky podobné jako u iPhonů.

Osvěta je u američanů skutečně bídná. Jen méně než 40 procent uživatelů Galaxy S7, Galaxy S8 a Galaxy S9 vědělo, že jejich telefon podporuje bezdrátové nabíjení. O podpoře NFC u iPhonů X, XR a XS  tušilo jen 14% dotázaných uživatelů iPhonů, necelá polovina z nich pak vůbec netušila o tom, že iPhony X, XS a XS Max mají zvýšenou odolnost (IP67, resp. IP68).

Téměř polovina dotázaných američanů pak za poslední upgrade mobilu zaplatila minimálně 500 dolarů nebo více (cca 11 200 Kč). Největším důvodem pro výměnu bylo pokažené stávající zařízení (31 %) nebo pocit, že potřebují rychlejší telefon (26 %). Dotazovaný vzorek čítal 2 tisíce američanů starších 18ti let, kteří aktuálně vlastní smartphone. Celý průzkum si můžete prohlédnout zde. Výsledky nás vlastně až tak moc nepřekvapily, mohlo to dopadnout ještě hůře...

Redakční představení iPhonu XS Max:

Zdroj Decluttr

Sítě 5G

5G je zkratka pro bezdrátové sítě páté generace. Mají kratší odezvu, vyšší přenosové rychlosti, kapacitu a variabilitu. Jsou vyvíjené tak, aby zvládaly širokopásmové připojení miliónů lidí a strojů v metropolích, energeticky nenáročné senzory, které s jedinou baterií vydrží roky, a cokoliv mezi tím.

Ve světě začalo hromadné spouštění 5G sítí v roce 2019, start 5G v Česku byl opožděný. Nejvýznamnějšími vývojáři 5G technologií a výrobci síťových komponent jsou Huawei, Nokia, Ericsson a Samsung.

Diskuze (93) Další článek: Nevidíte obrázky? Facebook, Messenger, WhatsApp a Instagram mají částečný výpadek

Témata článku: Apple, Samsung, iPhone, Smartphony, IP68, Sítě 5G, NFC, Kuriozita, USA, Průzkum, Apple iPhone 7, Apple iPhone 7 128GB, Apple iPhone 7 256GB, Apple iPhone 7 Plus, Apple iPhone 7 Plus 128GB, Apple iPhone 7 Plus 256GB, Apple iPhone 8, Apple iPhone 8 256GB, Apple iPhone 8 Plus, Apple iPhone 8 Plus 256GB, Apple iPhone X, Apple iPhone X 256GB, Apple iPhone XR, Apple iPhone XR 128GB, Apple iPhone XR 256GB


Určitě si přečtěte

RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

** Otestovali jsme další letošní nové „áčko“, které by se mohlo stát mainstreamem ** Podobnost s Galaxy A72 je, až na baterii a jeden foťák, dost velká ** Sáhnete po levnější LTE verzi nebo po výkonnější 5G variantě?

Martin Chroust | 29

Martin Chroust
GalaxyRecenze
Nový iPad Pro zamotá hlavu hned dvakrát. Prvně výkonem, pak cenou
Martin Miksa
iPadOSiPadTablety
T-Mobile rozdává data. Zdarma, pro všechny, bez omezení objemem či rychlostí
Filip Kůžel
Neomezená dataZdarmaT-Mobile
RECENZE: Redmi Note 10 – dobrá partie, jen nesmíte chtít telefonem taky platit

RECENZE: Redmi Note 10 – dobrá partie, jen nesmíte chtít telefonem taky platit

** Hezký displej, stereo redoruktory a odolnost IP53 ** Dobrá výdrž a rychlé dobíjení i spolehlivost čtečky otisků ** Vadou na kráse (a zejména funkčnosti) je chybějící NFC

Jakub Vrbacký | 32

Jakub Vrbacký
Nižší třídaRecenze
Hodinky Garmin Venu 2 přicházejí ve dvou velikostech a s dvojnásobnou výdrží
Lukáš Václavík
Chytré hodinkyGarmin