83427
18. 4. 2025 • 8:01

Osobně mám probuzení při zvednutí vypnuté z toho důvodu, že na to, abych zkontroloval čas a oznámení, stačí mi ťuknout do displeje, když je telefon na stole. Když telefon zvedám, je to proto, že ho beru s sebou a uklízím do kapsy a k tomu ho nepotřebuju probouzet a odemykat.

Samanthea N (Samanthea Nováková)
17. 4. 2025 • 20:09

Proč bych měla řešit, že vypnutím užitečných funkcí ušetřím 1% baterky? Proč bych měla vypínat probuzení při zvednutí a probouzet iPhone ručně, když ho prostě zvednu, kouknu a je probuzený a odemknutý, aniž bych musela něco mačkat? Proč bych měla vypínat kondici? V kombinaci s AW dokáže měřit některé věci, které samotné AW změřit nedokážou.Jinak ano, některé rady tam jsou užitečné, ale některé jsou naprosto hloupé...

adrian adrian
17. 4. 2025 • 13:48

konečne niečo fajn a dobre rady

Honza Honza
17. 4. 2025 • 10:12

"Vypněte personalizované reklamy" - mnoho lidí argumentuje, že se raději chce dívat na "smysluplné reklamy, než na smetí". Pro mě ten argument funguje přesně naopak: chci, aby mě reklamy ovlivňovaly co nejméně, takže preferuji necílené reklamy. Pokud by se mi pořád zobrazovaly reklamy na věci, ke kterým mám vztah nebo pro které mám slabost, jako třeba kvalitní profi nářadí nebo různé elektronické gadgety, tak bych byl v trvalém pokušení a mělo by to negativní vliv na moji peněženku.Pokud se mi zobrazují reklamy na dámské vložky nebo kosmetiku nebo "zdravou" výživu, tak nemám problém to mentálně odfiltrovat a reklama mě obtěžuje mnohem méně.

King I
17. 4. 2025 • 9:11

A hlavně vypněte perverzní androidí myšlení - štárat se v systému.

Názor byl 1× upraven, naposled 17. 4. 2025 09:12

Mirdyn
16. 4. 2025 • 12:16

Vážení Jablíčkáři, 99% funkcí má Android úplně stejné jako IOS. V článku popsané funkce jsou v Androidu i stejně nazvané. Sdílím váš názor že některé z těchto funkcí není nutné vypínat. IOS neznám, v Androidu je nutné kontrolovat u aplikací, jaké vyžadují oprávnění, případně jim oprávnění odebrat. Stalo se mi že stažená aplikace na úpravu fotek chtěla přístup k esemeskám a telefonním hovorům, tu jsem rovnou odstranil.
Co se týče špehování, tak Apple, Google a Microsoft si myslím že jsou na tom úplně stejně. Co všechno shromažďují nevíme a nemá smysl o tom diskutovat, ale proti sociálním sítím je to jen slabý odvárek.

Ondrej.T
16. 4. 2025 • 10:41

Všechny zmíněné funkce mám buď ve výchozím nastavení nebo zapnuté a jsem za to rád. Kdokoli to chce jinak, ať si to klidně nestaví, nebo přejde na Android, kde je kvůli bezpečnosti nutné toho zakázat mnohem víc. Vím že článek je zadarmo, ale redaktor by se mohl trochu seznámit s iPhony. Např:
- oznámení při sdílení je ve výchozím stavu vypnuté 😂. Pokud si ho někdo iniciativně zapnul, asi k tomu má důvod.
- Vypnutí sdílení znepřístupní mnoho funkcí nebo je zkomplikuje: namátkou např. hledání telefonu, připomínky vstažené k místu, navigaci v autě, vyhledání nebližší zastávky a spoje cestou s MHD, nebo třeba automatické vyhledání nejbližšího doručovacího boxu při nakupování.
- sdílení dat o používání a chybách. Jak mají asi vývojáři zjistit a opravovat chyby? Omezené testování přímo ve vývojářské firmě nikde nestačí. Já jim tedy chyby v aplikacích rozhodně nehodlám psát mailem.
- personalizované reklamy. Teda raději vidím reklamu na něco zajímavého, co se mi případně může hodit, než na dámské vložky nebo zubní protézy 😂 . Když si ale někdo chce rozšířit obzory v nečekaných směrech, pak je to jeho věc.
- probuzení zvednutím. Možná to má někdo jinak, telefon mi většinou někde leží, ale když už ho zvednu, většinou pro to mám důvod zapnutí displeje uvítám. Ale určitě se najde i pár lidí, kterým to nemusí vyhovovat. Apple má určitě díky sběru informací dost statistik, aby věděl kolik procent lidí zvedá telefon aby se na něj podívali. No a ti co si ty sběr dat vypínají, ať se pak nediví, že se telefon nechová podle jejich představ, když o nich vývojáři nevědí 😂 .

Luke_F
16. 4. 2025 • 8:59

Ze všech tipů dává za mě osobně smysl jedině ta poloha. Některé aplikace opravdu nepotřebují polohu sledovat trvale, ačkoliv nás o tom po instalaci přesvědčovaly. Z toho zbytku je ale takovým leitmotivem reklama a její personalizace a to teda fakt budu raději sledovat reklamy, které se alespoň potencionálně týkají mých zájmů, než nějaké noname žvásty. Takže asi nic z toho nevyužiju.

Parafín
16. 4. 2025 • 6:41

Díky za tipy! Většinu doporučených nastavení jsem měl již vypnutých, něco jsem ještě neznal. Nejsem paranoik, ani nepotřebuju šetřit energii (iPhone 13 mi vydrží většinou 2 dny s normálním používáním,) ale nevidím důvod, proč zbytečně rozesílat údaje o tom, kde jsem a co dělám (byť možná anonymizované) na všechny strany. Kromě toho si nemyslím, že by to někoho zajímalo, takže sledovačům šetřím práci i místo na harddisku, a tím i energii a zachraňuju planetu :o)

David Froněk (d_cz)
15. 4. 2025 • 22:00

A když ten telefon vypnete a už nikdy nezapnete, tak vám baterie vydrží ještě déle a "problém" se sledováním agenty CIA, FBI a dalších přísně tajných organizací budete mít taky vyřešený... 😂🙈😂

Kadinál Novák
15. 4. 2025 • 21:08

Snůška nesmyslů. 😂 To není Android.

Jarda V
Jarda V
15. 4. 2025 • 18:51

Probudit zvednutím mám vypnuté, ale z jiného důvodu. Nevěřím tomu, že v kapse by se telefon neustále probouzel a měl zapnutý displej. Od toho je tam gyroskop. No jestli někdo dělá stojky nebo chodí po rukách, tak možná by gyroskop obešel.
Z vlastní zkušenosti bych řekl, že mít všechno pozapínáné zkrátí životnost na jedno nabití tak o 15%. U aplikací, u kterých pologu nepotřebuji ji mám permanentně vypnutou a tam, kde ji využívám byť jen občas mám nastaveno na full time

Určitě si přečtěte

Články odjinud