Pomocí Google Pay už můžete platit ve stovkách českých i slovenských e-shopů

Pomocí Google Pay už můžete platit ve stovkách českých i slovenských e-shopů

Služba Google Pay se stává zase o něco rozšířenější. Nejen že s ní můžete bezkontaktně pomocí mobilu s NFC platit na 144 tisících míst u obchodníků v kamenných prodejnách, ale nově také u více než tisícovky českých a slovenských obchodníků na internetu. Službu Google Pay totiž začal podporovat provozovatel platební brány GP Webpay, společnost Global Payments Europe, přes kterou probíhá mnoho plateb při nákupu zboží na internetu.

Výhodou služby Google Pay je její univerzálnost. Zastřešuje lokální platby na NFC terminálech pomocí tokenizace, ale i internetové platby ve formě virtuální peněženky. Stačí, aby u platební brány internetového obchodu bylo tlačítko GPay a v tom okamžiku nemusíte zadávat údaje o své platební kartě. Brána si je sama vytáhne z vašeho účtu Google Pay.

Jeden ze subjektů, který nově podporuje platby Google Pay, je německý autobusový dopravce Flixbus, jenž působí i v Česku. Tlačítko GPay se nově objeví také v e-shopech subjektů Datart, Dr. Max, Baťa, ČSA, Notino, PetCenter, T-Mobile, Sportisimo nebo Zoot. Kromě platebních karet lze do Google Pay ukládat věrnostní a dárkové karty nebo platit za obědy pomocí stravenkové virtuální karty Edenred.

Jak zaplatit v obchodě pomocí Google Pay:

Diskuze (28) Další článek: Proti obtěžujícím hovorům z callcenter je možné se bránit

Témata článku: NFC, Google, Mobilní platby, E-shop, Google Pay, Platba mobilem, Android Pay, Edenred, Datart, Bezkontaktní platby, NFC terminál, Český, Shop, Flix, Baťa, České aerolinie, Global Payments, Platba, Internetový obchod, Česká republika, Český obchodník, PLA, Web společnost, Zoot, Plát


Určitě si přečtěte

RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

** Design a modrá barva je parádní, to se musí nechat ** Výkony ultraširokého foťáku jsou slabé, škoda ** Telefon má čistý Android 11, ten ale bude potřebovat péči

Jakub Michlovský | 16

Jakub Michlovský
Android OneRecenze
AAWireless: malá krabička, která zpřístupní Android Auto i bez kabelu
Jan Láska
Chytré autoAndroid AutoPro řidiče
Android 12 přinese nové prostředí. Google ukázal, jak bude vypadat
Vladislav Kluska
Android 12BetaAndroid
Hodinky Garmin Venu 2 přicházejí ve dvou velikostech a s dvojnásobnou výdrží
Lukáš Václavík
Chytré hodinkyGarmin
Samsung Galaxy Watch 4 se blíží. Hodinky zřejmě dokáží změřit glykémii
Martin Chroust
Krevní cukrSpekulace
Vodafone mění firemní slogan a snižuje cenu pevného internetu na polovinu
Jan Láska
InternetAkční nabídkaVodafone