Pomozte najít lék na covid-19 a rakovinu. Stačí k tomu appka a telefon na nabíječce

Aplikace DreamLab (zdarma pro Android a iOS) dává nevyužitou kapacitu chytrých telefonů k dispozici pro životně důležité výzkumy ve zdravotnictví. Stolní počítač by na takovém výzkumu pracoval roky, ale desítky tisíc smartphonů to zvládnou přes noc. Stačí je mít připojené k napájení a mít přístup k internetu. Ten nemusí být ani za pomoci Wi-Fi, zákazníci Vodafonu mají totiž spotřebovaná mobilní data aplikací zdarma, jinak je ale jedno, jakého operátora používáte.

Appka funguje na principu kolektivního výpočetního výkonu, nemá ale přístup k osobním údajům. Každý si v ní může vybrat, jaký vědecký projekt podpoří – nejen boj proti koronaviru ale i různým druhům rakoviny. Telefon si následně stáhne malý balíček úkolů z vědecké instituce, vypočítá je a výsledky odešle zpět výzkumnému týmu. Aplikace vás také informuje o postupu výzkumu a lze tak vidět, jakým přínosem jste pro něho vy a váš telefon byli.

Diskuze (7) Další článek: Týden Živě: Jak se nám nakupuje v době koronavirové a jak se už děsíme Vánoc

Témata článku: iOS, Mobilní aplikace, Aplikace, Vodafone, Internet, Wi-Fi, Rakovina, Nabíječka, Výzkum, Lék


Určitě si přečtěte

Google Fotky už nebudou zdarma. Co dál? Máte v podstatě dvě možnosti…

Google Fotky už nebudou zdarma. Co dál? Máte v podstatě dvě možnosti…

** Google od června 2021 zásadně omezí službu Google Fotky. ** Jednou z alternativ je záloha na vlastní NAS. ** Srovnali jsme obě metody po stránce ceny i funkcí.

Jiří Kuruc, Filip Kůžel, Jakub Michlovský | 109

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Pro – 144 Hz potěší hráče, 108 Mpx zase fotografy

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Pro – 144 Hz potěší hráče, 108 Mpx zase fotografy

**144Hz displej je skvělý, ale klidně může používat jen 90 Hz **5G začíná být zajímavé i u nás a telefon tyto sítě umí **MIUI je dvousečná zbraň a nemusí vyhovovat každému

Jakub Michlovský | 40